Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Катаракта: коли оперувати та як обрати штучний кришталик?

Зворотній відлік зниження зору починається приблизно після 30 років, з того часу не зупиняється ні на секунду, і вже після 60 дуже часто зустрічається діагноз катаракти. Це так само вірно, як і те, що кожен з нас прагне отримати хороший зір. Катаракта — проблема, яка потребує уваги і дій, а не відкладання на потім. Разом с тим, заміна кришталика — це максимально безпечна та нетривала операція, після якої можна швидко вирушити додому і повертатись до звичайних справ вже наступного дня.

Однак завжди виникає питання — чи можна зачекати?

Раніше катаракту на ранніх стадіях було технічно неможливо оперувати. Тому у багатьох склалось уявлення, що катаракта повинна «дозріти». А втім, ми давно вже маємо можливість ефективно лікувати катаракту на будь-якій стадії. І відкладати це до останнього не варто з наступних причин:

  • Запущена катаракта послаблює цинові зв’язки, на яких тримається кришталик. Якщо вони пошкоджуються, штучний кришталик буде складніше розмістити, і це суттєво ускладнить перебіг операції.
  • Зруйнувати зрілу катаракту значно складніше. Це вимагатиме більшої кількості ультразвукової енергії, яка може призвести до набряку рогівки ока.
  • В деяких випадках потрібно оперувати якнайшвидше, щоб не відбулось незворотніх ускладнень зору, наприклад вторинної глаукоми. Такі випадки офтальмолог визначить під час огляду (тож не забувайте про регулярні візити до лікаря).

Штучні кришталики: чому їх існує багато і як обирають потрібний?

Інтраокулярних лінз існує досить багато — понад 300 різних моделей, ми також маємо досить широкий асортимент якісних та сучасних зразків. Чому їх так багато? Обирають лінзу, виходячи, перш за все, зі стилю життя та потреб пацієнта, його щоденних справ та вподобань. Лікар також враховує стан зору, супутні захворювання та бюджет пацієнта. Новітні лінзи дозволяють корегувати інші зорові проблеми: пресбіопію, астигматизм, зниження проміжного зору тощо.

Цей вибір робиться на все життя, тож ми допоможемо зробити його максимально зважено

Хто проводить операцію?

Офтальмолог вищої категорії, офтальмохірург Тарас Володимирович Душенчук має понад двадцятирічний загальний медичний стаж, неодноразово проходив навчання та стажування за кордоном. Дізнатись більше про лікаря можна за посиланням.

Записатись на консультацію офтальмохірурга або дізнатись більше про операцію ви можете за допомогою мобільного додатку Odrex, через форму на сайті або у операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30