Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Офтальмологія 24/7: лікування травм різної складності

Медична допомога має бути доступною в будь-яку годину дня та ночі, адже травми не чекають закінчення комендантської години чи ранку. В Приймальному відділенні Медичного дому Odrex можна отримати допомогу офтальмологічного профілю ургентно. Детальніше розповідає офтальмохірург Медичного дому Odrex — Микола Гаврилюк.

З якими станами можна звернутись ургентно?

Зазвичай ургентні стани в офтальмології представлені травмами органу зору:

  • власне верхньої однієї третини обличчя,
  • брів,
  • повік,
  • очного яблука.

Травма може бути закритою, якщо очне яблуко залишається цілим, на кшталт контузії (струсу) або забою. Коли очне яблуко розривається або внутрішні анатомічні структури виходять крізь рану, то це відкрита травма. При потраплянні лужних або кислотних речовин (побутової та виробничої хімії) або ж при дії термічних чинників, виникають опіки органу зору. Це все потребує невідкладної допомоги. Але найчастіше трапляються мікротравми через удари тупим предметом.

Одразу після отримання такої травми потрібно звернутись за професійною допомогою, адже це питання збереження зору та повноцінної якості життя. Пацієнт може зателефонувати до Odrex та повідомити про випадок травмування, або одразу приїхати до Приймального відділення. Ургентний офтальмолог надає допомогу, якщо вона необхідна.

Першим етапом є огляд та діагностика травми, щоб оцінити її характер та переконатись у відсутності прихованих пошкоджень. Для точного встановлення діагнозу цілодобово працює КТ — за необхідністю це дослідження можна провести якнайскоріше, на місці.

Після того, як усі аспекти травми виявили, переходять до первинної хірургічної обробки рани. Інколи це можна зробити в оглядовій, але якщо травма складна та потребує роботи під мікроскопом — готують операційну. На місці завжди є черговий анестезіолог та операційні сестри. Тому до лікування переходять швидко. Якщо цього потребує пацієнт, його госпіталізують до стаціонару.

Наступні етапи — це післяопераційна перев’язка та контроль зору.

Чому обирати офтальмологію в Odrex?

Планова хірургічна офтальмологія — не новий напрямок в Odrex, вже багато років наші пацієнти бачать переваги та результати лікування. Цьому сприяє професійна команда, яка працює з сучасним обладнанням для мікрохірургічних втручань. Для операційної команди важливо, щоб лікування було безпечним, результат — позитивним, при цьому термін відновлення — коротким.

Вік, звичайно, не обходить стороною і наш зір. Але травмування також є серед факторів зниження зору у майбутньому. Тому треба пам’ятати про важливість обстеження і після лікування, щоб впевнитись у відсутності відстрочених наслідків травми чи розвитку хронічних проблем органу зору.

Нагадуємо, що викликати Швидку допомогу Odrex можна за коротким номером 9000 з будь-якого мобільного оператора або за телефоном +38 (048) 752-90-00. Також ви можете цілодобово звертатись безпосередньо у приймальне відділення Odrex за звичною вам адресою: Розкидайлівська, 69/71.

Контакт-центр Медичного дому працює цілодобово: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.