Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Остаточна перемога над зайвою вагою: можливості пластичної хірургії

Разом зі зниженням ваги завжди з’являються помітні шкірно-жирові складки, і полюбити своє тіло, коли вага нормалізувався, а контури — ні, буває складно. Тому приходить черга пластичної хірургії — щоб повернути красу, зберегти здоров’я і уникнути повторного набору ваги.

Консультує Володимир В’ячеславович Сажиєнко, керівник напрямків мамології та пластичної хірургії, пластичний хірург, хірург-онколог (мамолог).

Нормалізувати вагу – лише півсправи

Стабільна і швидка втрата ваги після баріатрії дає відчути себе краще — фізично і емоційно. Однак люди, що пройшли нелегкий шлях в боротьбі із зайвими кілограмами, стикаються з іншою фізичною недосконалістю — утворенням складок на тілі. І чим більше була явна ступінь ожиріння, то більша проблема.
Лікарі ж попереджають: занадто розтягнута шкіра складна в догляді, а скупчення бактерій призводить до дерматитів, при певних же локалізаціях складок — і до інфікування сечостатевих шляхів.

Клітини-рецидивістки

«Внутрішній зміст» складок також становить загрозу. Так, організму вдалося позбутися від зайвих жирових запасів, але ж кількість жирових клітин залишилося незмінним! При цьому, кожна з них «пам’ятає», яких значних розмірів вона досягала, і буде використовувати будь-яку можливість, щоб повернути колишню велич.

Прикро, але факт: якщо режим харчування порушений, жирові клітини колись повних людей відновлюють свої обсяги дуже швидко. Саме тому третина пацієнтів, які відмовилися від постбаріатрічної пластики, знову набирають зайву вагу.

Як позбавитися зайвого?

Косметологічні процедури дають не надто помітний ефект, будь то масажі, обгортання, пілінги, крему або маски. Фізичні навантаження і активне вживання білкових продуктів, які допоможуть шкірі трохи скоротитися. Однак при утворенні великих складок оптимальний вихід – пластична хірургія.

Перевірка ступеня готовності

Приступати до пластичної операції рекомендується не раніше, ніж через 12 місяців після баріатрія. Вага повинна бути стабілізованою. Індекс маси тіла пацієнта не може перевищувати 30 (у виняткових випадках — 35). У разі, якщо індекс маси тіла досяг позначки 30 раніше, ніж через рік після барітарії — а таке можливо — то пацієнту все одно буде потрібно почекати необхідний період.

Оптимальний план

Повернення до омріяного «я» і відновлення контурів тіла має на увазі абсолютно індивідуальний план. Наприклад, жінки і чоловіки часто незадоволені абсолютно різними ділянками власного тіла — і з різних причин.

Чого хочуть жінки?

  • Проблема: позбутися від відвисання шкіри в області живота, попереку і сідниць.
    Рішення: нижній боділіфтінг, абдомінопластика, підтяжка сідниць..
  • Проблема: надати рукам молодий, здоровий вигляд, позбутися «крил». Рішення: підтяжка плечей (брахіопластіка).
  • Проблема: позбутися від «ролів» (складок) в області спини. Рішення: торсопластіка
  • Проблема: відновити обсяг і форму грудей.  Рішення: мастопексия (підтяжка молочних залоз).
  • Проблема: поліпшити контур стегон.  Рішення: підтяжка стегон.

Результат

  • Плоский живіт, вузька талія, покращений контур стегон, сідниць, рук, спини, підтягнуті груди
  • Ті, хто раніше соромився носити відкритий купальник, обтягуючі сукні та штани, можуть впевнено їх надягати.
  • Ті, у кого була постійна необхідність носити підтримуючий бюстгальтер через обвислі груди, зможуть обходитися без нього.

Чого хочуть чоловіки?

  • Проблема: позбутися від надлишків шкіри, «фартуха» в області живота і попереку.  Рішення: абдомінопластика, нижній боділіфтинг
  • Проблема: прибрати відвисання шкіри лобка, щоб власну гідність було доступним для огляду.Рішення: підтяжка лобка, що збільшує пластику статевого члена
  • Проблема: поліпшити контур грудної стінки — позбутися від «жіночої» грудної залози. Рішення: підтяжка в області грудної стінки

Результат

  • Підтягнутий, плоский живіт, тонка талія, можливість впевнено носити обтягуючі сорочки і костюми
  • Природні і привабливі контури чоловічої інтимної зони
  • Покращений контур грудної стінки і спини

Найкращий підхід до планування пластичної операції – не намагатися загнати себе в рамки, нав’язані ззовні, а разом з хірургом з’ясувати причини, за якими пацієнт хоче поліпшити ту чи іншу частину тіла.

Успіх, яким хочеться поділитися

Програма післяопераційної реабілітаціївраховує не тільки фізіологічні, але й психологічні нюанси. Щомісяця тут відбуваються зустрічі баріатричні клубу, де збираються колишні і майбутні пацієнти, щоб поділитися досвідом та отримати відповіді на найважливіші питання.

Факт

Баріатричні операції більш, ніж в два рази знижують ризик розвитку ускладнень діабету ІІ типу. Про це говорять дані, опубліковані в журналі Annals of Internal Medicine. Вчені проводили дослідження, спостерігаючи за 4 000 баріатричними пацієнтами протягом 5 років.

Виявилося, що ускладнення діабету — нейропатія, ретинопатія, нефропатія, діабетична стопа — у пацієнтів після баріатрії зустрічаються на 60% рідше.