Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Як обрати штучний кришталик? Консультує офтальмохірург Тарас Душенчук

«Який кришталик обрати?» та «Як я буду бачити після операції?» — це два абсолютно взаємопов’язані питання. Ті, хто потребує заміни кришталика через катаракту та інші вади зору, стикаються з чималою кількістю інтраокулярних лінз, серед яких треба обрати найкращу для себе.

Для одних пацієнтів важливою є можливість бачити дрібні деталі, читати, шити тощо. Іншим у пріоритеті буде відмінний зір за кермом ввечері або в дощ. З огляду на це, вибір ІОЛ буде дуже відрізнятись.

ІОЛ, інтраокулярні лінзи, або штучні кришталики розрізняють за принципом дії. Саме від нього залежить, який зір отримує пацієнт після операції. В арсеналі Медичного дому Odrex представлений ціла низка лінз, тому разом з офтальмохірургом Тарасом Душенчуком розбираємось, якими вони бувають.

  • Монофокальні лінзи дають максимальну якість зору на визначеній відстані — найчастіше, вдалині. Для інших завдань потрібно мати окуляри — а іноді, і не одну пару.
  • Лінза для розширеного діапазону зору, або EDOF, забезпечує високу гостроту зору на проміжній відстані, а також покращує ближній зір — іноді настільки, що можна обійтись без окулярів.

У таких лінзах якість зору буде змінюватись в умовах недостатнього освітлення, а от наскільки — залежить від технології оптики.

  • Біфокальна лінза має дві точки фокусу — тобто людина буде добре бачити як на ближній, так і на дальній дистанції, а от для проміжної можуть знадобитись окуляри. Такі лінзи дають задовільну якість зору в темну пору доби, але мають невеликий ризик гало-ефекту — появи ореолів.
  • Трифокальна лінза має вже три робочих відстані: дальню, проміжню та ближню. Заразом, має свої недоліки: якість зору в темну пору доби нижча, ніж у попередніх лінз, ризик гало-ефекту — підвищений.
  • Лінза з повним діапазоном фокусу дає ефект, найбільше схожий на природній зір: безперервний, плавний діапазон фокусування, гарний зір у сутінках та в похмурий день. Водночас найближча точка фокусу знаходиться трохи далі, ніж у бі- та трифокальних лінз, тож для дуже дрібного шрифту можуть знадобитись окуляри. А гало-ефект зустрічається частіше, ніж із кришталиками іншого типу.

Як ми бачимо, на вибір кришталика насамперед впливає не бренд, країна походження та ціна (але вони, звісно, також), а те, який зір ви хочете отримати після операції.

На консультації офтальмолог разом із пацієнтом підбирає штучний кришталик, який найбільше підійде останньому. Записатись на консультацію офтальмохірурга або дізнатись більше про операцію з приводу катаракти ви можете за допомогою мобільного додатку Odrex, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730–00–30, +38 (096) 380–30–30, +38 (063) 380–30–30, +38 (066) 380–30–30