Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!
Особистий кабінет

Як повернути ясність зору при катаракті. Консультує офтальмолог Odrex — Тарас Душенчук

Здається, що про таку поширену проблему, як катаракта, знають всі. Насправді, уявлення про недугу у більшості людей обмежуються знанням про те, що це захворювання очей, яке вражає тільки в зрілому віці. Але мало хто розуміє, як саме катаракта впливає на зір і чому її обов’язково потрібно лікувати

Про захворювання та його лікування нам розповів офтальмолог, офтальмохірург Медичного дому Odrex — Тарас Душенчук.

Чому не варто відкладати лікування катаракти?

Катаракта — це помутніння кришталика ока. Часткове помутніння веде до погіршення зору, а повне — до його втрати. На ранніх стадіях катаракту не сприймають серйозно: в деяких випадках її прирівнюють до вікового зниження зору, про який не варто турбуватись, а іноді не вирішують почати лікування, поки медичне втручання не стане критично необхідним.

Операція — єдина можливість позбутись від катаракти. І відкладати її до останнього моменту не варто з трьох причин:

  1. Запущена катаракта послаблює циннові зв’язки, на яких тримається кришталик. Якщо вони рвуться, штучний кришталик буде складніше розмістити, і це помітно ускладнить хід операції.
  2. До катаракти може додатись вторинна глаукома, яка сильно знижує шанси повернути хороший зір навіть після операції.
  3. Зруйнувати зрілу катаракту значно складніше. Це потребує більшої кількості ультразвукової енергії, яка може призвести до набряку рогівки ока.

Як проходить операція?

В уяві багатьох людей операція з видалення катаракти представляється чимось складним і болючим. Насправді, особливих незручностей немає: під час процедури пацієнт не відчуває ультразвуковий накінечник і не відчуває болюче бажання моргнути. Крім того, якщо неприємні відчуття все ж проявились, поруч знаходиться анестезіолог, який готовий ввести необхідні препарати і прибрати біль. Це особливо важливо для людей похилого віку, у яких є супутні захворювання.

Операція ніяк не впливає на звичне життя людини: відразу після процедури можна вирушати додому, а на наступний день повертатись до звичайних справ і навіть сідати за кермо.

У Медичному домі Odrex перед операцією з видалення катаракти враховують індивідуальні особливості кожної людини: стан зв’язок, рогівки та сітківки, ступінь погіршення зору, наявність супутніх захворювань або аномалії. Тільки після цього підбирається інтраокулярна лінза, яка замінить кришталик. Це дозволяє коригувати і інші порушення зору — наприклад, короткозорість, пресбіопію, астигматизм.

Записатись на консультацію офтальмолога в Odrex ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.