Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Здоров’я шийки матки. Що потрібно знати про дисплазію? Консультує гінеколог Юлія Справка

Як давно ви робили Пап-тест, якщо ви жінка, так як часто робите? Ці питання вкрай важливі для більшості жінок, бо Пап-тест — це піклування про здоров’я шийки матки.

Захворювання шийки матки — вкрай розповсюджена гінекологічна проблема, і про один з найбільш взнаваних діагнозів, дисплазію, нам розповідає гінеколог Юлія Справка.

Дисплазія шийки матки довгі роки протікає без будь-яких симптомів. Шийка матки являє собою нижню частину матки, яка розташована в піхві і грає важливу роль в репродуктивному житті жінки. А дисплазія, за своєю сутністю, — це клітинні зміни тканини вагінальної частини шийки матки, пов’язані з неправильним розвитком або переродженням епітеліального шару.

Причина цього захворювання — це інфікування вірусом папіломи людини (ВПЛ). Однак мова не про всі типи ВПЛ: їх більше двох сотень, і протягом життя жінка рано чи пізно стикається з цим вірусом, одак небезпеку становлять тільки його високоонкогенні типи. На те, чи буде розвиватись дисплазія у конкретної пацієнтки, впливають фактори ризику:

• незахищені статеві акти та захворювання, до яких вони приводять: ЗПСШ та ВІЛ,
• хронічні запальні процеси статевих органів,
• порушення імунітету, імуносупресивна терапія,
• гормональні порушення,
• паління.

Дисплазія потребує обов’язкового та пильного нагляду у гінеколога, оскільки вона є передраковим станом. Більш того, абсолютно будь-який випадок раку шийки матки — це пропущена дисплазія.

Саме тому назріває питання про цитологічне дослідження. Якщо жінка старша 21 року, окрім щорічного візиту до гінеколога їй слід здати Пап-тест (мазок Папаніколау) та зробити кольпоскопію.

За результатами Пап-тесту або за результатами біопсії лікар може поставити діагноз дисплазії. Але панікувати не варто! Пап-тест також покаже ступінь дисплазії. Легка ступінь (CIN-I) дуже часто потребує лише нагляду у гінеколога і з часом прийде до норми самостійно. Ускладнення дисплазії (CIN II-CIN III, H-SIL) ж не обов’язково приводять до раку, але потребуть більш рішучої тактики по її усуненню.

Пропуск чергового візита до гінеколога або лікування альтернативними методиками небезпечно посиленням дисплазії і, як підсумок, виникненням раку шейки матки. Адже передбачити розвиток дисплазії у конкретної пацієнтки неможливо, і правильні міри по її усуненню може прийняти тільки гінеколог.

Записатись на консультацію до Юлії Валеріївни Справки можна через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.

Перейти к верхней панели