Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

4 лютого — Всесвітній день боротьби проти раку

Ми маємо боротися за безрецидивне виживання з гарною якістю життя: Всесвітній день проти раку

Щорічно, 4 лютого, суспільство говорить про боротьбу із онкологічними захворюваннями, бо це Всесвітній день проти раку. Для пацієнтів і лікарів ця боротьба щоденна і не припиняється навіть за світових катаклізмів. Медичний дім Odrex побудував потужну систему для пацієнтів із онкологічними захворюваннями. Відділення Клінічної онкології — кваліфікована команда, сучасне обладнання, новітні методи лікування — і все, що знадобиться пацієнту в одному місці. Про оперативне лікування пацієнтів із онкологією, сучасність та цінності розкажуть онкохірурги Багатопрофільної лікарні на Філатова.

Осипенко Олег Вячеславович — хірург, хірург-онколог

Яким чином модернізується онкохірургія?

Згадую, як мої викладачі ще у 1980-1990-х роках говорили, що онкологія — не хірургічна хвороба, вона має лікуватися терапевтично. Звісно, що хірургія має своє місце, і її розвиток тому черговий доказ. Наразі основними є органозбережні операції та малоінвазивні методики лікування. Але вони стають доступними за раннього виявлення. Тому сучасна медицина хоч і готова до складних випадків, однак наголошує на своєчасній діагностиці. Напевно, пізнє виявлення є частиною нашої пацієнтської культури, яка поки що не дуже добре розвинена.

Японці навіть почали використовувати штучний інтелект. Створили інструменти, які можуть допомогти лікарям під час діагностики: бронхо-, колоно-, гастроскопії. Я бачив дуже цікаву демонстрацію, поки ця методика не впроваджена. Думаю, що це буде цікаво, проте, наприклад, італійці не такі охочі до застосування ШІ. Це все дискусії, і вони правильні. Завдяки цьому ми знаходимо відповіді та покращуємося.

Онкохірургія бореться із симптомами. Але є хірурги, які знаходять вихід з таких складних випадків, бо хочуть не просто продовжити життя людині, а вплинути на його якість. Будь це кровотеча з пухлин, що розпадаються чи кишкова непрохідність.

Що ми можемо зробити задля раннього виявлення онкології?

Якщо онкологія виявлена на ранніх стадіях, то операції переносяться значно легше, навіть за великих обсягів пухлин. Є можливість використовувати, наприклад, гнучку ендоскопію. Ми для цього навчаємось, живемо, працюємо, щоб допомогти людині з будь-якою патологією. Вивчаємо усі хитрощі малоінвазивних операцій. Будь-яка людина не відмовляється від життя, коли має хоч і невеликий, але шанс. Фахівці мають бути готовими до таких ситуацій.

Сімейні лікарі стоять попереду. У них онконастороженість має бути високою. Так, є розписані програми, коли і кому потрібно обстеження проходити. Від їхньої уваги та здатності запідозрити залежить багато. Для пацієнтів передбачена система НСЗУ, що вже збільшує можливості вчасної діагностики.

Ми працюємо за мультидисциплінарним підходом, шукаючи відповіді у фахових дискусіях і надаємо пацієнту всебічне лікування, разом із підтримкою.

Заволока Олександр Васильович — хірург-онколог, мамолог

До чого прагнуть тенденції у онкохірургії?

Онкохірургія тісно пов’язана з іншими методами лікування і не завжди є першим етапом. Її можливості посилюються і покращуються, що дозволяє проводити органозбережні операції. Сучасне обладнання, знання онкохірургів, володіння техніками за результатами суттєво відрізняється від того, що проводилося 20 або навіть 10 років тому.

В онкології ми прагнемо до збільшення кількості років життя наших пацієнтів та зменшення смертності. Три, п’яти, десятирічне виживання — це статистичні показники до яких ми прагнемо. Але ми повинні боротися за виживання з гарною якістю життя. Розвиток реконструктивних та органозбережних операцій відбувається, щоб пацієнта повернути в соціальний простір, без фізичного чи психологічного дискомфорту.

Тут треба дякувати не лише хірургам та їхнім підходам, а командному лікуванню онкопацієнтів. Бо медикаментозне або променеве лікування покращує можливості операбельності пухлин різних локалізацій.

Що є цінним для вас у цій роботі?

Хірург, прооперувавши апендицит, розуміє, що пацієнт через два дні йде додому і все у нього буде в порядку. У онкохірурга немає таких гарантій. Ми спостерігаємо наших пацієнтів протягом їхнього подальшого життя — важливо мати зворотний зв’язок. А також удосконалювати свої підходи, щоб ці пацієнти жили і довше, і з кращою якістю життя. Тому ми вчимося постійно і завжди, рухаємось разом із наукою. Досвід показує, що ми на правильному шляху. Презентації наших кейсів на міжнародних конференціях є рівноцінними до закордонного досвіду.

Бути онкохірургом не просто. На тобі лежить відповідальність за пацієнта, його родину. З одного боку ти розумієш, що не можна все пропускати через себе, бо це робота, а з іншого — онкологами не йдуть працювати випадково. Найчастіше — це покликання. Усі онкохірурги переживають за результати своєї роботи. Є над чим працювати і ми продовжуємо.

Записатись на консультацію онкохірурга на Філатова можна через форму на сайті, через мобільний додаток або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.