Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

8 березня — Міжнародний день боротьби за права жінок

Сьогодні світ відзначає Міжнародний день боротьби за права жінок. У цей день ми хочемо привернути увагу до того, наскільки важлива турбота про здоров’я жінок, і наскільки значущим є вклад жінок в медицину. А також подякувати жінкам за те, що вони щоденно змінюють наш світ та борються за майбутнє нашої України.

Говорити про аспекти здоров’я жінок важливо. Не забуваймо як про регулярні огляди у гінеколога, так і відвідування лікарів загальної практики, обстеження та чекапи. Ми намагаємость зробити медичну допомогу кращою, а інформованість про жіноче здоров’я — ширшою. У той самий час самі жінки роблять надзвичайний вклад в медицину.

Покоління жінок надавали і продовжують надавати медичну допомогу іншим — сумлінно та щоденно. Вони лікують, доглядають, консультують та організовують процес лікування. Протягом століть жінки відкривали хімічні формули, розробляли медичні технології, проводили дослідження та публікували трактати, навчали громадськість і змінювали медичні процеси. А далі — більше.

Серію іллюстрацій в цьому дописі ми присвятили видатним жінкам, які вплинули на медицину. Фіолетовий колір у цей день означає справедливість, і наше завдання — не тільки пам’ятати про вклад жінок в медицину, а й робити систему охорони здоров’я більш справедливою.

Низка досліджень говорить про те, що багато проблем зі здоров’ям у жінок регулярно відкидається лікарями як щось менш важливе, а серйозність симптомів занижують. За статистикою, жінкам частіше ставлять неправильний діагноз і відправляють додому під час серцевого нападу — і самі жінки не підозрюють у себе нічого серйозного, адже інфаркт у жінок часто не виражається сильним болем у грудях, з яким люди звикли його асоціювати. Навіть в таких розвинених країнах, як Великобританія, визнають, що існує гендерний розрив в наданні медичної допомоги. Особливо виділяють проблему хронічного болю: хоча жінки частіше з ним стикаються, вони отримують допомогу пізніше і в меншому обсязі, до того ж, більшість досліджень болю проводиться серед чоловічої аудиторії.

Системи охорони здоров’я змінюються на краще, проблеми жіночого здоров’я частіше висвітлюються, але попереду ще багато роботи.

Вітаємо жінок із 8 березня, бажаємо впевнено досягати своїх цілей — та не забувати піклуватись про себе.

А ми завжди поруч. Записатись на консультацію та діагностику в Медичному домі Odrex ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номерами +38 (048) 730-00-30.