Рефлюкси кислоти (зворотні закиди) — нормальне фізіологічне явище, якщо з’являється на голодний шлунок, а після їжі зникає. Але якщо кислота надто довго знаходиться у стравоході, і відчуття печіння не проходить, то це вже патологія, яка в майбутньому може призвести навіть до онкозахворювання.
Симптоми рефлюксної хвороби дуже подібні до симптомів багатьох інших захворювань:
- серцево-судинних нападів,
- стенокардії,
- хронічного ларингіту,
- бронхіальної астми,
- деяких неврологічних захворювань тощо.
Пацієнт може відчувати печію, але ми робимо Ph-метрію, і виявляється, що він дарма лікувався у гастроентеролога. У нього немає печії, немає взагалі проблем із травною системою, а є проблеми, припустимо, із серцем. Як це виявити? Дуже просто.
Суть дослідження
Ми через ніс вводимо пацієнту провід з датчиками на висоту десь 30 см, орієнтовно це місце стравохідно-шлункового переходу. Провід підключаємо до приладу, фіксуємо його до ременя – готово. Датчики протягом доби виконують свою місію: виявляють закидання кислоти, розрізняють кислота це або луг, бо ці рефлюкси-закиди можуть бути різними. Це дуже розумна система, яка аналізує, що туди закидається, та як змінюється кислотність.
Страшно звучить? Насправді, пацієнт протягом півгодини адаптується до стороннього тіла і живе своїм звичайним життям. Так, може трохи першити, може з’явитись легка нудота, але це тимчасовий дискомфорт, який легко можна купірувати в клініці. Нудить – прийняти протинудотні препарати, першить горло – розсмоктати льодяники або випити чай.
Пацієнт цю добу, поки триває діагностика, перебуває в клініці, але поводиться, як завжди: їсть все, що він любить, причому, з їжі ми даємо те, що викликає зазвичай печію. Наприклад, він каже, що любить пепсі-колу, і на неї є реакція, то ми приносимо йому пепсі-колу в палату. Все, що пацієнт робить, обов’язково фіксує: поїв, випив, приліг, прийняв ліки – натиснув спеціальну кнопку. Також відзначає і свої відчуття: наприклад, болить серце – натискає кнопку, а датчик аналізує, чи це пов’язано з рефлюксом, чи, можливо, це психологічна реакція.
Результати дослідження
Всі дані за добу збираються, потім їх обробляє спеціальна програма. З’ясовуємо, який характер печії – це кислота чи жовч закидається, чи, може, повітря, чи, може, взагалі печія настає тому, що пацієнт лягає одразу після їжі. Ми отримуємо абсолютно об’єктивну картину: тут не може бути жодних суб’єктивних моментів. Далі лікар з’ясовує, як відчуття пацієнта корелюють із даними, які надала Ph-метрія.
Після повноцінного аналізу пацієнту дають рекомендації. Якщо система показує, що він протягом дня багато лежить, його рефлюкс через це, ми рекомендуємо протягом 3-х годин після їжі не лягати, якщо є якісь конкретні продукти, на які у нього печія, зрозуміло, ми їх виключаємо з раціону. Це дослідження допомагає точно визначити причини недуга, а відтак і обрати потрібну тактику лікування.
Записатись на консультацію та діагностику в Медичному домі Odrex ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або у операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.