Зверніть увагу на те, що акт дефекації — дуже складний процес, де синхронно працює велика кількість м’язів, а основну функцію виконують зовнішній і внутрішній сфінктери та пуборектальний м’яз.
В звичайному стані м’язи знаходяться в тонусі, а прямокишковий кут дорівнює 80 градусів. Пряма кишка так побудована, що може вмістити лише 300 мл кишкового вмісту без підвищення внутрішньокишкового тиску. А при подальшому розтягуванні стінок виникає відчуття, ніби вже не можна відкладати дефекацію, і внутрішній сфінктер розслабляється (ми його не контролюємо). При цьому зовнішній (який ми контролюємо) — напружується, поки ми не дамо нервовій системі знак, що ми в безпеці і можемо робити свої справи. Ось тоді пуборектальний м’яз розслабляється, прямокишковий кут складає 100 градусів, напружуються м’язи пресу, збільшується черевний тиск, скорочується поздовжні м’язи прямої кишки, спускається тазове дно і нарешті розслабляється зовнішній сфінктер.
Складно? Складно!
Тож давайте з повагою ставитись до нашого організму. Основні правила:
- Залишаємо телефон на столі. Час випорожнення повинен займати 5-7 хвилин.
- Щоб «випрямити» пряму кишку та розслабити м’язи, під ноги можна підкласти стілець або дитячу сходинку так, щоб коліна були вище. Це більш природнє положення.
- Чи можна терпіти? Не варто. Не тримаємо зло в собі та одразу йдемо до вбиральні.
- Папір чи душ? Однозначно душ. Папір подразнює, тертя у періанальній ділянці викликає свербіж, запалення, та й загальний дискомфорт.
Щоб бути щасливими й вберегтись від негараздів — слід пити зранку теплу воду, їсти достатньо клітковини та вчасно ходити до туалета. А при дискомфорті — вчасно записуватись до проктолога.
Записатись на консультацію Анастасії Сергіївни ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30. Лікарка веде прийом на Розкидалівській та на Сахарова.