Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Акт, про який варто подбати. Розповідає проктолог, ендоскопіст — Анастасія Харітонова

Нам важливо мати чисті зуби, здорове волосся, охайні нігті, втім, мало людей замислюються про гігієну випорожнення. Щоб вберегти себе від більшості проктологічних проблем, потрібно починати з «малого». Але це «мале» має велике значення в проктологічному світі. І це — правила та гігієна походу в туалет. Про них розповідає проктолог, ендоскопіст Анастасія Харітонова.

Зверніть увагу на те, що акт дефекації — дуже складний процес, де синхронно працює велика кількість м’язів, а основну функцію виконують зовнішній і внутрішній сфінктери та пуборектальний м’яз.

В звичайному стані м’язи знаходяться в тонусі, а прямокишковий кут дорівнює 80 градусів. Пряма кишка так побудована, що може вмістити лише 300 мл кишкового вмісту без підвищення внутрішньокишкового тиску. А при подальшому розтягуванні стінок виникає відчуття, ніби вже не можна відкладати дефекацію, і внутрішній сфінктер розслабляється (ми його не контролюємо). При цьому зовнішній (який ми контролюємо) — напружується, поки ми не дамо нервовій системі знак, що ми в безпеці і можемо робити свої справи. Ось тоді пуборектальний м’яз розслабляється, прямокишковий кут складає 100 градусів, напружуються м’язи пресу, збільшується черевний тиск, скорочується поздовжні м’язи прямої кишки, спускається тазове дно і нарешті розслабляється зовнішній сфінктер.

Складно? Складно!

Тож давайте з повагою ставитись до нашого організму. Основні правила:

Залишаємо телефон на столі. Час випорожнення повинен займати 5-7 хвилин.
Щоб «випрямити» пряму кишку та розслабити м’язи, під ноги можна підкласти стілець або дитячу сходинку так, щоб коліна були вище. Це більш природнє положення.
Чи можна терпіти? Не варто. Не тримаємо зло в собі та одразу йдемо до вбиральні.
Папір чи душ? Однозначно душ. Папір подразнює, тертя у періанальній ділянці викликає свербіж, запалення, та й загальний дискомфорт.

Щоб бути щасливими й вберегтись від негараздів — слід пити зранку теплу воду, їсти достатньо клітковини та вчасно ходити до туалета. А при дискомфорті — вчасно записуватись до проктолога.

Записатись на консультацію Анастасії Сергіївни ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30. Лікарка веде прийом на Розкидалівській та на Сахарова.