Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Аномальні маткові кровотечі. Консультує акушер-гінеколог Odrex — Маргарита Чорненька

Аномальні маткові кровотечі — це частий привід для жінок звертатись за медичною допомогою у невідкладному порядку. Вони охоплюють всі види маткових кровотеч, які не потрапляють в поняття нормальної менструації за тривалістю, частотою або обсягом крововтрати.

Про причини виникнення та лікування розповіла акушер-гінеколог Маргарита Чорненька.

З яких причин виникають кровотечі?

З огляду на сучасні дані, нормальним вважається цикл тривалістю від 24 до 38 днів, в якому власне фаза менструації займає від 4,5 до 8 днів, і обсяг виділень не перевищує 80 мл. Все інше потрапляє в категорію аномальних кровотеч. Залежно від крововтрати стан може стати життєзагрожуючим — тож тут необхідна спеціалізована невідкладна допомога, а саме огляд акушер-гінекологом.
Причин, які викликають АМК, безліч. Частина з них пов’язана з патологіями матки, наприклад:

  • міома матки,
  • поліпи ендометрію,
  • гіперплазія ендометрію,
  • рак ендометрію,
  • саркома тіла матки та інші.

АМК можуть виникати на тлі гормональної терапії чи ановуляторних маткових кровотеч. Або як наслідок системних патологій,таких як захворювання системи крові, печінки, нирок чи ендокринні порушення.

Яким чином лікують АМК?

Часто аномальні маткові кровотечі можуть призводити до розвитку залізодефіцитної анемії, що в свою чергу відбивається на фізичному та емоційному стані жінки і є небажаним, іноді, небезпечним станом при наявності інших патологій. Соціальне життя в цей період дуже знижується або ж сходить нанівець.

Лікування АМК може бути як медикаментозним, так і хірургічним. Який вид лікування потрібен в тій чи іншій ситуації, визначає лікар, виходячи з даних анамнезу, супутніх патологій, факторів ризику, результатів УЗД органів малого таза, показників аналізу крові та ін. Основною метою в лікуванні даної патології завжди залишається усунення симптомів і профілактика рецидивів.

Детальніше про відділення гінекології Odrex.

Записатись на консультацію гінеколога ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.