Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Апендицит. Хірургія 24/7. Консультує хірург Іван Король

Найпростіша операція – це апендицит, а найскладніша – апендицит. Цей жарт про видалення апендикса досить розповсюджений серед лікарів-хірургів. Але річ в тім, що частка правди в цьому жарті переважає гумор, і це дійсно складна й одночасно проста операція. Власне, сам орган теж «дивний» – його роль в організмі поки що не до кінця з’ясована. Тож що таке апендицит, як він виникає, чи завжди залишається рубець на животі, розповідає хірург Медичного дому Odrex Іван Король.

Апендикс — червоподібний відросток, який знаходиться на куполі сліпої кишки. Його запалення називається апендицитом. Не дивно, що причини цієї таємничої хвороби в більшості випадків з’ясувати неможливо, власне, це і не треба – апендицит може трапитись в житті лише один раз. При народженні ризик виникнення запалення апендиксу дорівнює 15%. З віком ця цифра зменшується і після 50-ти років становить всього лише 2%.

Симптоми апендициту:

  • підвищення температури тіла до 37-38° С,
  • біль в животі (причому в більшості випадків він починається у верхній частині живота у трикутнику під ребрами, потім зміщується вниз по правому флангу до підвздошної області),
  • відсутність апетиту,
  • здуття, затримка газів та випорожнень,
  • нудота, блювання,
  • діарея або закреп.

Важливо! Не можна застосовувати місцево тепло чи холод, приймати знеболювальне, проносне, застосовувати клізми. Все це може призвести до небезпечних ускладнень.

Гострий апендицит лікують лише оперативно. Апендектомію проводять двома способами:

  1. Лапаротомія – видалення апендикса через розріз 7-11 см. Після операції залишається рубець відповідно до довжини розрізу. У стаціонарі пацієнт проводить від 4 до 7 днів, після чого виписується на амбулаторне лікування та спостереження у хірурга поліклініки.
  2. Лапароскопія – це сучасний спосіб оперативного лікування, при якому в черевній стінці роблять проколи (близько 1 см в діаметрі), через які вводять відеообладнання та тонкі інструменти. За допомогою цих інструментів хірург видаляє апендикс. Лапароскопічна апендектомія має низку переваг:
    • шрамів і рубців майже не залишається,
    • нижчий ризик виникнення спайок та ускладнень,
    • менший больовий синдром,
    • перебування у стаціонарі — усього 1-3 доби, коротший також і період амбулаторного спостереження.

Детальніше про стаціонар Odrex можна почитати на нашому сайті.

Викликати Швидку Odrex ви можете за коротким номером 9000 з будь-якого мобільного або за номером +38 (048) 752-9000 зі стаціонарного телефону. Нагадуємо, що приймальне відділення знаходиться на вул. Розкидайлівській, 69/71. Хірургія в Odrex працює для вас цілодобово.

Також нагадуємо, що ви можете оформити річну програму медичної підтримки для всієї сім’ї. Докладніше читайте за посиланням.