Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Безоплатне лікування інсульту в Odrex. Ділимось історією нашого пацієнта

Віктор із задоволенням позує для спільного фото на пам’ять із лікарем. Навіть перенесений напад інсульту не зміг стерти з його обличчя посмішку. Найстрашніше у нього вже позаду, а попереду – кропітка щоденна реабілітація. Розповідаємо історію пацієнта нашого стаціонару, який знайшов в собі сили не впасти духом перед важкою хворобою і мужньо продовжує боротись із її наслідками.

«Це було о пів на 5 ранку, батько снідав. Коли готував собі каву, відчув, що німіє ліва рука. Потер її, але оніміння не пройшло. Далі він перестав себе усвідомлювати, не міг збагнути, де він. Вирішив піти до ліжка та поміряти тиск – у нього надмірна вага та цукровий діабет, якраз усі фактори для інсульту. До ліжка не дійшов – впав», – згадує той день його донька Ольга.

Чоловік покликав на допомогу рідних. Дружина та донька зателефонували на лінію 103. Медики зі швидкої запідозрили інсульт, на нього вказували усі ознаки. Вирішили госпіталізувати пацієнта в Odrex – перша допомога при інсульті тут безоплатна, оскільки клініка законтрактована із НСЗУ.

«Мене терміново викликали до пацієнта з підозрою на гостре порушення мозкового кровообігу. Ми зробили КТ головного мозку, опитали пацієнта. У нього була супутня коморбідна патологія у вигляді цукрового діабету та гіпертонічна хвороба. Він відповідальний – лікувався, приймав усі ліки. Втім стався гіперкриз, на тлі якого – інсульт.

Симптоматика була яскраво виражена на момент огляду: значно утруднені рухи у лівих кінцівках, глибокий геміпарез — тобто практично не рухав ані ногою, ані рукою, була важка моторна афазія – він говорив лише окремі змазані звуки. Протипоказань для проведення тромболітичної терапії не було, ми екстрено його транспортували у відділення реанімації та інтенсивної терапії, провели тромболітичну терапію.

В роботі ми орієнтуємось на шкалу тяжкості інсульту NIHSS – на момент огляду було 9 балів, а за годину проведення тромболізису, коли ми розчиняли тромб, цифра знизилася до 4: він уже повністю ворушив кінцівками та почав розмовляти. Жартувати почав вже протягом першої години!», – розповідає про стан пацієнта невролог.

У боротьбі з інсультом час має важливе значення

Існує правило 4 з половиною годин – так зване «терапевтичне вікно», яке при інсульті дозволяє частково або повністю відновити кровообіг за допомогою тромболізису, тобто медикаментозної терапії. У випадку з Віктором все сталось, як мало бути: рідні вчасно викликали швидку, а медики кваліфіковано надали допомогу. З реабілітацією також не стали затягувати, тому реабілітолог одразу почав працювати з пацієнтом. Завдяки цьому вже на ранньому етапі є результати і позитивні прогнози.

«Реабілітаційний прогноз – важлива річ. Ми ставимо короткострокові цілі та довгострокові. Відповідно, пацієнт зараз може підійматися самостійно, сидіти та ходити з допоміжними засобами – це короткострокові цілі, треба ще по рівновазі попрацювати, щоб він став мобільним. Для повністю незалежної ходьби, щоб пацієнт повернувся до стану, як було до цього, потрібен час. Це – довгострокова мета. Кожного дня працюємо. Є всі шанси і можливості відновитись і бути, як до інсульту, але на це потрібен час і сумлінна праця і пацієнта, і команди», – коментує реабілітолог.

Майже перемога. До неї зовсім трохи

У вільний від процедур та занять час чоловік читає. Лікарі навіть дивуються швидкості – він «ковтає» по 1 книзі за день. Віктор підморгує: «У мене свій спосіб читати – нецікаве я пропускаю». Після фотосесії він обережно сідає на край ліжка, поки що не без сторонньої допомоги, але враховуючи серйозність стану, це велике досягнення.

«Хвороба є хвороба, хочеться, щоб вона повністю пройшла. Страшно в тому плані, що ось іде собі людина, раз – впав, і лівосторонній інсульт. Як ось у мене. Немає координації рухів, немає того, що було, почуття дистанції. Лікар каже, що реабілітація в мене йде гарними темпами, а я лікарю довіряю. Я й сам хочу якнайшвидше. Ви ж бачили, як я вже ходжу добре! Ставлення чудове у лікарні. Обладнання, ліки, годують добре, все на найвищому рівні».

Попереду у Віктора – щоденні реабілітаційні заняття. Але надихнувшись першими результатами, чоловік впевнено продовжує боротьбу.

«Його госпіталізували із тиском 240, а виїжджав він з лікарні вже з показником 137, це перемога лікарів. Внаслідок дієти знизився рівень цукру в крові. Це висококваліфікована робота. Ми залишились задоволені. Зараз ми розпочинаємо реабілітаційний період, сподіваємось, не дуже довгий. Є надія практично на повне одужання. Він сказав, що почувається непогано, телефонує по мобільному, розмовляє, усвідомлює, де знаходиться, орієнтується, йому ще важко сидіти, він трохи завалюється на лівий бік, поки що самостійно ходити не може. Але з ним працюватимуть. Ми сподіваємося, що наполегливими діями переможемо, і буде максимальне відновлення», – розповідає Ольга.

Нагадуємо симптоми інсульту:

  • оніміння та/або асиметрія обличчя
  • оніміння в одній з рук або ніг
  • порушення мовлення
  • зниження зору
  • сильний головний біль
  • втрата координації, можливо, свідомості.

Odrex безплатно надає медичну допомогу при інсультах за умови звернення у період «терапевтичного вікна».

Ви можете викликати швидку з мобільного за номером 9000 або +380 48 752-90-00. Або викликати міську швидку за коротким номером 103 та повідомити лікарям, що хочете лікуватись в Odrex.