Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Чим небезпечний вірус папіломи людини? Дивіться інтерв’ю Олени Федорової

Щодня від раку шийки матки в Україні помирає 6 жінок. 99% хворих на це онкозахворювання мають вірус папіломи людини, 70% з них є носіями 16 або 18 типу. Як захистити себе від зараження ВПЛ, акушер-гінеколог Олена Федорова розповіла в інтерв’ю на Першому міському телеканалі.

ВПЛ – ДНК-вірус, який може вражати багатошаровий плоский епітелій шкіри, а також слизові оболонки. Існує понад 150 штамів, деякі з них викликають лише косметичні дефекти у вигляді бородавок, папілом і кондилом, а деякі можуть бути онкогенними.

Онкогенні штами ВПЛ можуть призводити не лише до раку шийки матки, а й до раку вульви, раку піхви, раку анусу, рак ротоглотки тощо.

Як захиститись?

Оскільки лікування від ВПЛ досі не існує, єдиним методом захисту є щеплення. На жаль, в Україні така імунізація не входить в обов’язковий календар щеплень, але щепитись рекомендовано.

Найкраще вакцинуватись у віці 9-14 років (до початку статевого життя), але і в старшому віці вакцина буде ефективною. Хлопцям теж рекомендоване щеплення, оскільки вони можуть бути носіями ВПЛ (зокрема й онкогенних штамів).

Жінкам, навіть тим, хто вакцинувавуся, варто щорічно відвідувати гінеколога, а раз на 5 років або за рекомендацією лікаря здавати скринінговий аналіз на ВПЛ та ПАП-тест. З лікарем варто бути відвертим – інформація про ранній початок статевого життя, часту зміну партнерів, куріння, наявність захворювань, які передаються статевим шляхом, потрібна для правильного підбору діагностики та терапії.

Записатись на консультацію Олени Сергіївни можна через форму на сайті, за допомогою мобільного додатку або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.