Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Чоловіче безпліддя: в чому причина патології?

Чоловіче безпліддя – це захворювання репродуктивної системи чоловіка, через яке він не може мати дітей. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, на безпліддя страждає близько 15% пар у світі, при цьому чоловічий фактор є причиною 30-40% випадків. Детальніше про причини, які викликають безпліддя у чоловіків, розповідає андролог Ігор Радевич.

Чому виникає чоловіча інфертильність?

Чоловіче безпліддя може бути абсолютним – коли в спермі немає живих сперматозоїдів, та відносне – коли живі сперматозоїди є, але їхня кількість, рухливість чи форма не відповідає нормам. Серед причин розвитку хвороби медики виділяють такі:

  • секреторні (порушення формування або виділення сперми),
  • екскреторні (непрохідність сім’явивідних шляхів),
  • імунологічні (наявність антиспермальних антитіл),
  • гормональні (порушення гормонального балансу),
  • генетичні (хромосомні аномалії),
  • ідіопатичні (без виявленої причини).

Як діагностують безпліддя у чоловіків?

Для того, щоб визначити діагноз, лікар може використовувати такі методи:

  • Аналіз сперми (спермограма) дає оцінку кількості, рухливості, формі та якості сперматозоїдів, а також наявність запальних процесів та імунологічних реакцій.
  • УЗД органів малого тазу дозволяє виявити наявність патологічних змін у структурі яєчок, сім’яників, сім’яних протоків та передміхурової залози.
  • Гормональне обстеження допомагає визначити рівень гормонів, що впливають на репродуктивну функцію чоловіка, таких як тестостерон, фолікулостимулюючий гормон, лютеїнізуючий гормон, пролактин, тиреотропний гормон тощо.
  • Генетичне обстеження дає змогу виявити наявність хромосомних аномалій, які можуть бути причиною безпліддя, таких як синдром Клайнфельтера, мікроделеція Y-хромосоми, транслокація тощо.

Як лікують чоловіче безпліддя?

Лікування інфертильності залежить від її форми та причини. Воно може бути консервативним чи хірургічним. Консервативне передбачає призначення медикаментозних препаратів, що покращують якість сперми, коригують гормональний баланс, знімають запальні процеси та імунологічні реакції.

Хірургія застосовується за наявності анатомічних порушень, що перешкоджають проходженню сперми: наприклад, варикоцеле та непрохідності сім’явивідних шляхів.

У випадках, коли лікування не дає результату або його проведення неможливе, можна скористатися методами допоміжної репродуктивної технології, такими як інтраутеринна інсемінація (введення сперми в матку жінки), екстракорпоральне запліднення (злиття яйцеклітини та сперматозоїду поза організмом) або донорство сперми.

Чоловіче безпліддя – це серйозна проблема, яка потребує своєчасної діагностики та лікування. Якщо є потреба, не зволікайте з візитом до лікаря.

Записатись на консультацію Ігоря Тадеушовича можна через форму на сайті, за допомогою мобільного додатку або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.