Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Чому світлобоязнь серйозний привід звернутися до офтальмолога? Консультує офтальмолог Денис Гриджук

Світлобоязнь або фотофобія – це підвищена чутливість очей до світла. Людина, яка страждає на світлобоязнь, може відчувати біль в очах, печіння та сухість під впливом світла, причому не завжди дуже яскравого. Це не хвороба, а симптом, який, до речі, не завжди сигналізує про патологію ока – іноді причина неприємного відчуття криється в інших органах. До Міжнародного дня офтальмології разом з Денисом Гриджуком підготували матеріал для тих, кому боляче дивитись на світло.

Що треба знати про боязнь світла?

Одразу відзначимо, що якщо після довгого перебування в темряві ви увімкнули світло і отримали в очах неприємні відчуття – це нормально. Але якщо вам складно дивитись на монітор комп’ютера протягом дня, якщо навіть у похмурий день ви мружитесь на вулиці без окулярів – то це вже дзвіночок, що варто задуматись над консультацією офтальмолога.

Основні причини фотофобії:

  • наявність чужорідного предмета в оці (до речі, неправильно підібрані контактні лінзи теж можуть сприяти появі світлобоязні),
  • запалення ока, такі як увеїт, кон’юнктивіт, кератит тощо,
  • відшарування сітківки
  • травми ока,
  • менінгіт,
  • кір,
  • мігрень,
  • синдром сухого ока,
  • комп’ютерний синдром.

Також фотофобія може бути вродженим явищем – наприклад, на неї страждають люди з альбінізмом через недостатню кількість пігменту.

І окрім всього перерахованого, світлобоязнь може бути реакцією на препарати, які приймаєте. Завжди радимо уважно читати інструкцію перед тим, як почати прийом будь-яких ліків – ви маєте знати про можливі побічні ефекти.

Як лікувати світлобоязнь?

Для того, щоб позбутись світлобоязні, варто визначити першопричину. Не радимо робити це самостійно – самолікування може призвести до погіршення стану. Поки лікуєтесь, можна носити темні окуляри на вулиці та старатись не перенапружувати очі. Кожні пів години роботи за комп’ютером робити короткі перерви, а в ідеалі – очну гімнастику. Також для роботи з комп’ютером корисно використовувати окуляри із захисним покриттям. На телефоні можна замінити режим на менш яскравий або навіть нічний – він м’якше сприймається очима.

І якщо навіть не маєте фотофобії, не користуйтесь довго телефоном в темряві. Гортання стрічки перед сном додасть проблем і з очима, і зі сном.

Записатись на консультацію Дениса Гриджука ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.