Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

День боротьби з бронхіальною астмою

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я 11 грудня щорічно відзначається як День боротьби з бронхіальною астмою. Заходи в цей день проводяться для того, щоб привернути увагу до проблеми зростання кількості захворювань на бронхіальну астму, підвищення обізнаності та сприяння поліпшенню контролю над захворюванням.

Бронхіальна астма — це хронічне запалення дихальних шляхів, яке супроводжується відчуттям нестачі повітря, нічним і ранковим кашлем, свистячим диханням, а також відчуттям скутості в області грудної клітини.

Астма — досить поширене захворювання: за даними ВООЗ, від неї страждають понад 235 мільйонів людей у ​​всьому світі. Така «популярність» сприяла появі безлічі міфів і плутанини в тлумаченні діагнозу.

Щоб допомогти людям розібратися в ситуації, фахівці Медичного дому Odrex відповідають на найпоширеніші питання про бронхіальну астму.

У кого більше ризик захворіти на астму?

За статистикою, починаючи з періоду статевого дозрівання і до менопаузи, жінки страждають астмою вдвічі частіше, ніж чоловіки. Крім цього, в групу ризику входять курці, працівники токсичних підприємств (або ті, хто часто взаємодіє з хімічними речовинами), а також люди, які ведуть малорухливий спосіб життя.

Як розпізнати напад астми і що робити далі?

При нападі астми людина потребує припливу свіжого повітря і фізичної опори, щоб полегшити навантаження на допоміжну дихальну мускулатуру. Часто у людини посилюється потовиділення і частішає пульс.

Що робити при нападі:
• Сісти — це значно полегшить дихання.
• Зняти одяг, який утруднює дихання.
• Постаратися заспокоїтися, щоб не погіршувати свій стан.
• Скористатися небулайзером, аерозолем або інгалятором з бронхолітиком, що знімає спазм.

Якщо це не допомагає або напад здається не таким, як завжди, необхідно терміново викликати швидку допомогу.

Як можна діагностувати бронхіальну астму?

Щоб визначити наявність астми, необхідно досліджувати функції дихання. Найчастіше для цього використовують спірографію, під час якої на рецептори людини впливають спеціальною речовиною.

Чи можна вилікувати бронхіальну астму?

Астму неможливо вилікувати повністю. Але якщо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря і контролювати свій стан, можна досягти тривалої ремісії та уникнути важких ускладнень.

Чи може людина з астмою завести кішку або собаку?

Відповідь залежить від того, чим саме спровокована астма у конкретної людини. Це може бути спадковість, зайва вага, сильні емоції (стрес або сміх), фізичні навантаження, алергічна реакція.

У випадку з алергічними реакціями каталізатором астми може стати будь-яка речовина: щось з їжі, пилок рослин, шерсть домашніх тварин, сигаретний дим, побутова хімія.

Тому всім, хто хоче завести волохатого вихованця, варто пройти тест на алергічну реакцію.

Записатись на консультацію та діагностику в Медичному домі Odrex ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.