Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Діабет під час розповсюдження коронавірусу: як контролювати свій стан вдома

Наявність хронічних патологій збільшує ризик ускладнень від вірусної інфекції COVІD-19. Однією з таких патологій є цукровий діабет. Рекомендації для людей з діабетом під час карантину надала ендокринолог Медичного дому Odrex — Світлана Костецька.

Рекомендації для широкої громадськості, є вдвічі важливими для людей, які живуть з діабетом. А порушення імунної системи ускладнює боротьбу з хворобою, призводить до тривалого періоду відновлення та може спричинити ускладнення діабету.

  • Зв’яжіться з лікарем. В першу чергу, потрібно поспілкуватися з вашим лікарем, аби встановити, коли та як часто потрібно вимірювати рівень цукру, встановити дозування ліків та обговорити порядок дій при погіршенні стану.
  • Подбайте про запаси. Обов’язково варто мати вдома глюкометр, необхідну кількість ліків, продуктів та засобів індивідуального захисту, аби обмежити кількість відвідувань магазину, аптеки чи загалом місць скупчення людей.
  • Дбайте про водний баланс. Потрібно пити багато рідини щоб уникнути зневоднення. Можете робити невеликі ковтки кожні 15 хвилин протягом дня.
  • Якщо ви відчуваєте низький рівень цукру в крові, можете з’їсти трохи простих вуглеводів, які легко засвоюються. Перевірте рівень цукру в крові за 15 хвилин, щоб переконатися, що він зростає. Додатково перевіряйте рівень цукру — як правило, це потрібно кожні 2-3 години.
  • При підвищеному рівні дійте за назначенням вашого лікаря. Це може бути прийом цукрознижувального препарату чи ін’єкція інсуліну. Також варто зробити аналіз сечі на ацетон. Тест можна знайти у аптеці.
  • Не панікуйте, адже люди з цукровим діабетом не мають більшої ймовірності захворіти на COVID-19, ніж решта населення. Хворі на цукровий діабет зіштовхуються саме з проблемою ускладнень. Тому ця група людей має суворо дотримуватися правил карантину та сумлінно виконувати профілактичні рекомендації від ВООЗ і ООН.
  • Не намагайтесь самостійно коригувати прийом ліків та пам’ятайте, що лікування цукрового діабету має бути постійним, а відмова від цукрознижуючих препаратів чи інсуліну може призвести до важких ускладнень.

Ендокринолог Світлана Олександрівна Костецька

В умовах підозри чи підтвердження коронавірусної інфекції рівень цукру потрібно виміряти частіше, тому що COVІD-19, як і будь-яке інфекційне захворювання призводить до коливання його рівня. Регулювання цукру не припиняється при підтверджені інфекції. Лікарі можуть збільшити дозу препаратів або ж замінити їх на тимчасову інсулінотерапію.

Якщо у вас гарне самопочуття та немає скарг, ми радимо відмовитися від профілактичних прийомів на час карантину. Будьте відповідальні та бережіть себе.

Записатися на консультацію до ендокринолога, в тому числі — онлайн, можна за телефоном +38 (048) 730-00-30 або через форму на сайті.