Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Діагностика та лікування захворювань щитоподібної залози. Консультує ендокринний хірург Анастасія Сергієва

Щитоподібна залоза регулює життєдіяльність всього організму. Тому, коли в його роботі виникають збої, це може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям.

Про діагностику та лікування захворювань щитоподібної залози розповідає ендокринний хірург, лікар УЗД — Анастасія Сергієва.

Щитоподібна залоза — невеликий орган ендокринної системи, розташований в нижній частині шиї по передній її поверхні та виробляє гормони, які відповідають за багато життєво важливих функцій. Зокрема, регулюють діяльність головного мозку, нервової та серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, метаболізм та інші біологічні процеси.

Основними симптомами захворювань щитоподібної залози є:

  • новоутворення, випинання по передній поверхні шиї,
  • збільшення лімфовузлів шиї,
  • «товста шия» — спотворення контурів шиї шляхом випинання передньої поверхні без чітких контурів та меж,
  • зміни голосу, осиплість,
  • затруднення дихання, безпричинна задишка, ускладнене ковтання через відчуття «кому» в горлі,
  • поява болю в нижній третині по передній поверхні шиї.

Методи діагностики щитоподібної залози

  • Пальпація. При пальпації щитоподібної залози лікар може виявити наявність вузлів, визначити їх кількість та розмір.
  • Ультразвукове дослідження. Це золотий стандарт діагностики захворювань щитоподібної залози, він є найпоширенішим та найточнішим. УЗД може показати наявність, розташування, розмір та особливості структури вузлового новоутворення.
  • Аналіз крові на гормони. Аналіз рівня тиреотропного гормону (ТТГ) – виконується для перевірки чи адекватно залоза виконує свою функцію, якщо є гормональний дисбаланс, особливо в бік підвищеної надлишкової функції і є вузол — то лікар назначає більш детальне обстеження.
  • Тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія (ТАПБ) з мікроскопією. Зазвичай призначається за наявності «підозрілих» за ультразвуковими критеріями ознак на злоякісність. Для зручності пацієнта Анастасія Сергіївна проводить мікроскопію пунктату одразу після забору для визначення чи інформативним вийшов зразок.

Хірургічне лікування щитоподібної залози

У Медичному домі Odrex проводять всі види хірургічного лікування щитоподібної залози. Оперативні втручання проводяться обережно, делікатно через міні-доступ — це значить, що в ході операції виконується лише один невеликий розріз по типу «комірця» в природній складці шиї. Такий підхід практично не залишає слідів і дозволяє пацієнтові відновитись в рекордно короткі терміни.

Після операції можливі тимчасові або тривалі ускладнення через набряк. Це — зміни висоти голосу і осиплість, невелика припухлість шиї або підшкірні гематоми. Ми маємо досвід роботи попередження і лікування таких ускладнень.

Профілактика захворювань щитоподібної залози

Для підтримки здоров’я щитоподібної залози дуже важливо вживати продукти, багаті на йод: морепродукти, рибу, хурму, йодовану сіль, а також препарати, призначені лікарем. Особливо варто звернути на це увагу вагітним жінкам та батькам щодо своїх дітей.

Крім того, слід не рідше одного разу на рік відвідувати ендокринолога та проходити обстеження з профілактичною метою. І, звичайно ж, не боятися хвороби, і у разі її виявлення, якнайшвидше вжити заходів щодо її лікування.

Детально про хірургічне лікування щитоподібної залози читайте на нашому сайті.

Записатись на консультацію ендокринного хірурга, отримати ультразвукову діагностику або цитологічний висновок в Медичному домі Odrex ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.