Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Діагноз – ендометріоз. Як лікувати хворобу? Інтерв’ю акушер-гінеколога, онкогінеколога Ольги Куліш

Ендометріоз – досить поширене гінекологічне захворювання, при якому клітини, подібні до внутрішнього шару матки – ендометрію – розростаються поза межами цього шару. Причому як в гінекологічних органах, наприклад, в тілі матки, в шийці матки, в яєчнику, так і негінекологічних, наприклад, в сечовому міхурі, в прямій кишці тощо. Як виявити та як лікувати ендометріоз розповіла акушер-гінеколог, хірург-гінеколог, онкогінеколог Ольга Куліш в інтерв’ю YouTube-каналу «Клініка Україна».

Які симптоми ендометріозу?

Ця підступна хвороба може протікати і безсимптомно. Але найчастіше виказує свій розвиток такими проявами:

  • біль циклічного характеру напередодні менструації або в перші її дні,
  • біль під час або після статевого акту,
  • коричневі мажучі виділення напередодні менструації,
  • рясні менструації,
  • болісне сечовипускання, акти дефекації,
  • здуття живота та нудота,
  • безпліддя тощо.

Що робити при ендометріозі?

Тактика лікування ендометріозу завжди індивідуальна і залежить від багатьох факторів. Біль лікують медикаментозно, а от видаляють вогнище хвороби тільки хірургічним шляхом. Але не варто хвилюватись: це лапароскопічна (тобто малоінвазивна) операція, яка потребує лише 1 дня стаціонару.

Медичний дім Odrex – сертифікований центр ендометріозу. Гінекологи лікарні надають комплексну допомогу пацієнткам за міжнародними протоколами.

Записатись на консультацію Ольги Миколаївни ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.