Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Діагноз – рак. Що робити, якщо виявили у себе цю хворобу, онколог Світлана Стороженко розказала в ефірі Першого міського

Навіть 4 стадію онкологічної хвороби можна успішно лікувати і жити якісно. Головне у боротьбі – звернутись до лікаря.

Тактика лікування раку, зазвичай, комплексна і може складатись з: операції, хімієтерапії, променевої терапії, імунотерапії, гормонотерапії, таргетної терапії.

Що саме підійде кожному конкретному пацієнту лікар вирішує, ґрунтуючись на молекулярному портреті. Для цього у пацієнта беруть біопсію і відправляють зразки в лабораторію. Це дуже важливий етап: прогнози одужання можна зробити саме з молекулярного портрету, а не зі стадії хвороби.

Але як і будь-яку хворобу рак краще попередити, ніж лікувати. Варто якісно, а не для «галочки», проходити планові огляди і скринінги, прислухатись до свого організму і не ігнорувати сигнали від нього. Також важливо звертати увагу на спадковий фактор: якщо хтось з родичів хворів на рак, то про це варто повідомити сімейного лікаря, можливо, вам доведеться почати обстеження раніше, ніж іншим.

В Медичному домі Odrex доступні чекапи організму, зокрема й онкологічний.

Важливо: для раннього виявлення раку варто звертатись до фахівців, а не здавати аналізи самостійно. Існує міф, що про рак сигналізують онкомаркери, тож для діагностування онкології начебто достатньо здати кров в лабораторії. Але насправді онкомаркери можуть бути завищені і без наявності ракових клітин. Цей аналіз, як і інші, може призначати та трактувати тільки лікар.

Записатись на консультацію клінічного онколога-хімієтерапевта Світлани Стороженко ви можете за допомогою мобільного додатку Odrex, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38(048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.