Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Дивитись у світле майбутнє: Міжнародний день офтальмології

Очне яблуко — орган маленький (хоч видно лиш його шосту частину), однак його можливості невичерпні. Ми розпізнаємо мільйони зображень та відтінків, передаємо інформацію до мозку зі швидкістю 10 мегабіт в секунду, фокусуємось на близько 50 об’єктах в секунду і ще маємо багато-багато оптичних хитрощів, які допомагають по життю. В Міжнародний день офтальмології, що відзначають 8 серпня, розповімо про те, як потрібно піклуватись про свої очі та зберегти зір.

Стани, які потребують консультації

В ідеальному світі ми просто б навідувались до офтальмолога раз на рік, контролювали свій стан і встигали помічати всі зміни, які відбуваються з нашим зором. У людини лише одна пара очей, тому їх треба берегти. При наявності одного з наступних станів краще звернутись за консультацією, аби не довести до невиправних пошкоджень:

  • Раптові порушення зору: поява плаваючих мушок, спалахів світла чи перешкод у полі зору. Саме раптовість цих симптомів може свідчити про відшарування або розрив сітківки. Перевіривши вчасно, можна знизити ризики втрати зору.
  • Проблеми з фокусуванням, раптова нечіткість зору. У віці після 40 років це може бути ознакою появи пресбіопії вікової далекозорості. Особливо, якщо проблема з’явилась лише на одному оці — потрібно виявити причини, виключити всі сторонні фактори.

Офтальмохірург Тарас Душенчук

  • Болі в очах, напруга або головний біль, що з’являється не систематично — не причина бити тривогу. Але якщо цей дискомфорт повторюється, то може бути ознакою інфекції чи зміни зору. Дізнавшись причину — симптоми можна вилікувати.
  • Поява чутливості до світла може вказувати на запалення чи подразнення очей, що може бути провісником захворювання очей. Поки плануєте візит до офтальмолога — не забувайте про протисонцеві окуляри.
  • Сухість, почервоніння та свербіння очей може бути алергією, а може й синдромом сухого ока. У другому випадку потрібне консервативне лікування, поки синдром не примножився додатковими захворюваннями.

Зазвичай проблеми з зором мають прихований характер, тому за раптової появи змін — краще впевнитись, що все в порядку, ніж ігнорувати дискомфорт, який насправді впливає на всі сфери життя.

Дитячий офтальмолог Наталя Лазарева

Поступові порушення зору

Погіршення зору розвивається досить довго та через крихітні та поступові зміни, помітити його людина не в силі. І якщо дітей перевіряють систематично та за перших проблем, то дорослі про себе забувають.

З 20 до 40 років рекомендовано навідуватись до офтальмолога раз на рік, аби відстежувати всі зміни та вчасно зреагувати. У більш зрілому віці краще обстежуватись раз на пів року. Статистика теж про це каже, адже за даними ВООЗ, понад 250 млн людей мають порушення зору, проте у 80% цих випадків можна було запобігти або вилікувати, вчасно звернувшись за допомогою.

Офтальмохірург Микола Гаврилюк

Глаукома та інші небезпечні захворювання розвиваються безсимптомно, і виявити можна лише при проведенні інструментальних досліджень. В Odrex є високоточна діагностика та досвідчені спеціалісти як для маленьких, так і дорослих. Тому ваші очі в надійних руках.

Дізнатись більше про напрямок офтальмології в Odrex

Записатись на консультацію або діагностику ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730–00–30, +38 (096) 380–30–30, +38 (063) 380–30–30, +38 (066) 380–30–30.