Олександр Волков — уролог, хірург-онколог, кандидат медичних наук
Чи потрібно робити циркумцизію та чи справді вона захищає від інфекцій?
На сьогодні циркумцизію (обрізання) робити не обов’язково. Ця процедура прийшла до нас з минулого, коли чоловік не міг слідкувати за своєю гігієною систематично. Однак операція зберегла своє релігійне значення, а часом медичне та соціальне. Зокрема пацієнти з цукровим діабетом завдяки циркумцизії захищені від баланопостита — запалення статевого члена і крайньої плоті — та інших захворювань. Від інфекцій, що передаються статевим шляхом, обрізання не захищає.
Чи впливає частий секс на чоловіче здоров’я та чи небезпечна стриманість?
Регулярний секс є невід’ємною складовою здоров’я людини. Такого поняття як надмірна кількість не існує, займатись сексом можна так часто, як дозволяє вам фізичне та психологічне здоров’я. Сексуальне життя впливає на вироблення важливих гормонів дофаміну, окситоцину, вазопресину, лютеїнізуючого гормону, норадреналіну, що в свою чергу позитивно відбивається на роботі серця, мозку, простати та підвищує рівень імуноглобуліну А. Існує, наприклад, відоме гарвардське дослідження, згідно якому чоловіки, що мали еякуляцію більше 21 разу на місяць, також мали на 22% нижчий ризик раку простати — але це питання потребує подальшого вивчення. Так що кохайтесь, чорнобриві.
Які фактори призводять до чоловічого безпліддя?
Найчастіше до безпліддя у чоловіків приводять перенесені та невилікувані інфекції, онкологічні захворювання чи генетичні порушення. Жіноче та чоловіче безпліддя однаково часто зустрічається, але у будь-якому випадку — це не вирок, і з допомогою спеціаліста можна домогтись зачаття дитини. Головним критерієм виявлення патології є оцінка життєздатності сперматозоїдів. Першим і основним дослідженням є спермограма: перед проведенням аналізу на 4-6 днів рекомендують статевий спокій і стриманість від алкоголю. Зазвичай для лікування достатньо корекції способу життя та медикаментозного лікування, в деяких випадках потрібне і хірургічне втручання.
Яка тривалість статевого акту має стати приводом для візиту до лікаря?
Продовжуваність статевого акту зазвичай не пов’язана з урологічною патологією. Найчастіше причиною надто короткого акту є стрес, однак статевий акт продовжуваністю менше хвилини має стати причиною для звернення до лікаря. Не існує будь-яких часових критеріїв настання сім’явиверження. Тривалість статевого акту у чоловіків в середньому становить від 7 до 14 хвилин. Жінки вважають нормальною тривалістю статевого акту до настання сім’явиверження в середньому 11 хвилин. Зниження тривалості статевого акту у чоловіків може відбуватися по ряду причин, саме тому розрізняють психогенне, органічне і поєднане прискорене сім’явиверження.
Коли ж потрібна консультація уролога?
Часто пацієнти не стільки соромляться візиту до уролога, скільки бояться маніпуляцій, що викликають біль та неприємні відчуття, — але вони вже давно залишились у минулому. Варто вирішувати свої проблеми вчасно, це допомагає зберегти загальне здоров’я та попередити захворювання. Пам’ятайте, що уролога слід відвідувати при порушенні лібідо та ерекції, після незахищеного сексу, перед зачаттям дитини, при появі циститу або крові в сечі, а після 40 років уролога бажано відвідувати щорічно в профілактичних цілях. Також обговоріть із лікарем доцільність онкоскринінгу і не забувайте про своєчасні аналізи на ІПСШ, вірусні гепатити та СНІД.
Записатись на консультацію уролога можна за номером +380 (48) 730-00-30 або на сайті Медичного дому Odrex.