Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!
В этом разделе могут встречаться откровенные сцены, изображения ран и хирургических операций. Впечатлительным людям рекомендуем воздержаться от просмотра.

Гліальні пухлини головного мозку та цінність часу

Дивовижним видається те, скільки разів в наших операційних хірург, зазираючи в мікроскоп, заглядає у найскладніші структури людського організму. Разом з Олександром Яворським ми зазирнули до операційної, де нейрохірург проводить видалення внутрішньомозкових пухлин, агресивних та злоякісних пухлин, які розвиваються з гліальних клітин.

Гліальні клітини — це клітини нейроглії, загадкової субстанції, що оточує нейрони. Якщо нейрони — це струни музичного інструменту, то глія — струнотримач і глушник. Або, скажімо, якщо нейрони — трансмісія велосипеда, то глія — це його рама.

Анестезіолог Ірина Балака та операційна медсестра Людмила Омельянчук

Загальносвітові тенденції — старіння населення, вдосконалення та доступність діагностики пухлин мозку, негативний вплив факторів навколишнього середовища — справедливі і для України. Ці тенденції призводять то того, що захворюваність на гліальні пухлини головного мозку росте, і це висуває перед нами потребу змінювати нейрохірургічну допомогу.

Нейрохірург Олександр Яворський

Гліобластоми та інші злоякісні пухлини мозку мають несприятливий прогноз, але завжди зустрічаються пацієнти, яким вдається повноцінно прожити роки після лікування. Єдиним методом лікування внутрішньомозкових пухлин, що доказово подовжує життя пацієнтів є операція.

Під час таких операцій завдання нейрохірурга — максимально видалити пухлини мікрохірургічним методом, компенсувати стан хворого та врешті-решт отримати точний гістологічний діагноз.

Саме наявність сучасного операційного мікроскопу та додаткового обладнання, такого як ультразвуковий аспіратор, універсальна консоль для краніотомії в поєднанні з досвідом нейрохірурга дозволяють отримати результат, при якому ми можемо не тільки продовжити життя, а й зберегти та покращити його якість.

Нейрохірург Андрій Ломакін

Досі, не зважаючи на постійне удосконалення оперативної техніки запровадження променевої терапії, хіміотерапії строки виживання при гліальних пухлинах в популяції залишаються низькими.

Технології, які пропонує сучасна нейрохірургія, ми навчились застосовувати зважливо й обережно — і готові кидати виклик сухій статистиці виживання. Хірургія в деяких випадках — не спосіб назавжди і повністю вилікуватися. Але вона дарує найцінніше, що може бути — час: поліпшення якості життя і збільшення його тривалості.