Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Головне про фімоз: розповідає дитячий хірург

Фімоз — звуження крайньої плоті, патологія, що зачіпає сильну, але поки що маленьку, половину людства. Цей стан не дозволяє повністю розкрити голівку статевого члена. Про головні особливості фімозу у хлопчиків та його лікування розповів лікар вищої категорії, дитячий хірург та уролог — Дмитро Чеканов.

Як виявити фімоз та чим він загрожує?

У хлопчиків у віці 2-3 років крайня плоть вже має бути сформованою, а головка повинна частково або повністю відкриватись. Тобто фімоз до 3-х років — це природно, до цього віку стан має самостійно нормалізуватись, і втручатись в цей процес не варто. Однак, якщо цього не відбулось — потрібно консультуватись. Є випадки, коли в 3 роки може бути виражена тенденція до відкривання, і ще рік цей процес можна контролювати, але може бути й навпаки — на першому році життя вже є виражений фімоз, що потребує хірургічного втручання.

Отже, якщо під час купання ви помічаєте будь-які проблеми — зверніться за кваліфікованою допомогою. Тому що неможливість гігієни та санації простору між голівкою та крайньою плоттю створює сприятливі умови для розвитку хронічної інфекції. Загалом такий стан може призвести до наступних проблем:

  • рецидивуючі інфекції сечовидільної системи,
  • жорсткі рубцеві спайки між голівкою та крайньою плоттю,
  • меатостеноз — склерозування зовнішнього отвору уретри з різким звуженням і тривалим напруженим сечовипусканням,
  • гнійний баланопостит: інфікування смегми в препуціальному мішку,
  • рубцеве звуження крайньої плоті.

Після лікування або ж нормалізування стану потрібно навчити дитину правильно доглядати за власною гігієною та під час купання відвигати крайню плоть.

Які є варіанти лікування?

Діагностика проводиться методом обстеження на консультації лікаря, залежно від тяжкості стану є декілька варіантів лікування. А для виключення запальних захворювань сечовивідних шляхів та крайньої плоті призначаються лабораторні аналізи.

При фізіологічному фімозі або сформованій крайньої плоті, коли повне виведення головки неможливо, застосовують мазі, які містять гормони-кортикостероїди. Складові компоненти цих мазей при тривалому застосуванні розм’якшують крайню плоть, що уможливлює виведення головки. Але навіть цю процедуру повинен робити лікар, а не батьки.

При рубцевому фімозі застосування консервативних заходів сумнівно. У дітей операції з приводу фімозу робляться під загальним знеболенням. Не варто переживати, такі втручання відносяться до хірургії одного дня. Тобто тривалого перебування у стаціонарі не буде. Технічно можливо два варіанти операції: повне видалення крайньої плоті, відоме як обрізання або циркумцизія. Другий варіант — операції типу Розера, коли крайня плоть частково залишається і головка вільно відкривається.

Для успішного результату важлива правильна тактика ведення малюка, тож не варто займатись самолікуванням. Краще отримати думку кваліфікованого лікаря.
Записатись на консультацію можна через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.