Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Головні міфи про репродуктивний вік жінки

Встигнути народити до 25 років — чи справді це так важливо? Організм жінки змінюється з віком, накоплює у собі проблеми, але пологи після 35 років вже давно не рідкість і у цього теж є ряд переваг. Важливий не скільки вік, а готовність жінки до такого важливого кроку, у фізичному та психологічному станах. Про недоліки та переваги пізніх пологів розповіла акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог Ірина Циганенко.

Тенденція перших пологів у пізньому віці простежується досить давно: Європа, США, а тепер і Україна не втрачає свідомість від першовагітних у віці 35+. Мета лікарів у таких випадках максимально прагматично оцінити ризики, після чого без зайвих нагнітань надати пацієнтці цінну інформацію, яка допоможе й виносити і народити бажану дитину.

Вік жінки немає значення?

  • Наш організм все пам’ятає: аборти, недоліковані інфекції, операції і так далі. Цей «багаж» ми накопичуємо з віком, і він може стати несприятливим фоном для зачаття, імплантації, виношування чи пологів.
  • Не кожній жінці вдається дійти до 35-40 років без гіпертонії, ожиріння, захворювань щитовидної залози, варикозного розширення вен, тому вагітність за наявності супутніх соматичних захворювань може стати останньою краплею в переповненій чаші «терпіння» організму.
  • В яєчниках є певна кількість клітин, які в перспективі можуть дозволити завагітніти — це так званий оваріальний резерв. Такий потенціал закладається в організмі ще в утробі матері. Спочатку кількість фолікулів в яєчниках сягає близько 2 мільйонів, а до початку статевого дозрівання їх залишається близько 200 тисяч. Якщо чоловічий репродуктивний резерв оновлюється протягом усього життя, то жіночий витрачається без будь-яких варіантів відновлення. Після 35 років кількість яйцеклітин скорочується стрімко, тому завагітніти стає складніше як природним чином, так і за допомогою допоміжних репродуктивних технологій.
  • Після 35 збільшується ризик народження дітей з хромосомною патологією і пороками розвитку. Це тільки ризик, але якісний скринінг пацієнток такої вікової групи обов’язковий. Це не один аналіз або УЗД, а комплекс заходів, який потрібно провести в строго певний час, щоб виявити, чи потребує жінка поглибленої діагностики.
  • Велике значення має «стаж» куріння, який відбивається на стані судин і оваріальному резерві. А ті, хто продовжують палити під час вагітності, ризикують отримати фетоплацентарну дисфункцію і синдром затримки розвитку плода.

Які позитивні моменти пізньої першої вагітності?

  • Практично 100% ймовірність, що ця вагітність бажана.
  • Найчастіше майбутня мати соціально і матеріально стабільна.
  • Майбутні мами такої групи, як правило, ретельно обстежуються і виконують всі рекомендації, на відміну від загальної маси юних вагітних. У дорослих жінок всі ризики по здоров’ю зазвичай відомі і були заздалегідь проліковані.
  • Фантастичне щастя довгоочікуваної вагітності!

Записатись на консультацію акушера-гінеколога можна за номером +380 (48) 730-00-30 або на сайті Медичного дому Odrex.