Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

«Хочу побачити перемогу»: історія пацієнтки з вузловим зобом

Вже багато років нашій пацієнтці відомо про проблему зі щитоподібною залозою, але крім рівня гормонів, потай збільшувались і розміри залози. Виявили це майже випадково завдяки травматологу. З’явився біль в області ключиці, здавалось, що проблема з кістками, тому й призначили КТ. З результатами стало зрозуміло, що саме зоб великих розмірів викликав дискомфорт. Тепер лікар-куратор Раїси Іванівни — ендокринний хірург Медичного дому Odrex Анастасія Сергієва, разом вони й розповіли цю історію лікування.

Майбутнє без щитоподібної залози

Щоб зрозуміти причину болю зробили КТ органів грудної клітини, де побачили збільшення розмірів залози та появу вузлів. Це утворення й тиснуло на кістки, трахею, та зміщувало її трохи праворуч. Вузли виділяли гормони і пацієнтка мала їх надлишок, тобто гіпертиреоз. Вже після консультації з ендокринним хірургом та обстежень, стало зрозуміло, що це негативно впливало на роботу багатьох систем організму. Особливо, на серце.

Пацієнтка давно знала про проблему зі щитоподібною залозою, ще в 90-х роках їй виконали оперативне втручання, але не залишилось жодних медичних документів, які б могли пояснити чому зоб все ж є. Пацієнтка разом з ендокринологом займались медикаментозною корекцією проблеми, але хвороба погано піддавалась лікам. Через побічні дії тиреостатиків і через симптоми удушення, порушення функцій ковтання родина зважилась на операцію у Анастасії Сергіївни.

Під час операції видалили всю щитоподібну залозу з вузлами, обійшли всі магістральні судини, зберегли нерви, функції ковтання, дихання, фонації. І за відсутності залози у пацієнтки не буде жодних обмежень.

Два дні у стаціонарі

Раїса Іванівна пробула у стаціонарі всього два дні, розповідає, що погодилась на операцію через слова дітей та лікаря. Бо спочатку відмовлялась категорично, суперечила навіть собі, адже переживала більше за свою родину, ще й такий вік. А ось донька наголошує: «Хочемо дожити до перемоги та повернення Криму, повернутись, побачити це, та відчути. Дуже хочемо».

На момент госпіталізації турбувало покашлювання, утруднення дихання та ковтання, зміна контурів шиї. А вже на момент виписки ці проблеми усунуто, і пацієнтка повертається додому у кращому самопочутті.

«Виросла велика щитовидка і почала турбувати. Ми здавали аналізи, дізнались про надлишок гормонів. Зробили біопсію та переконались, що утворення доброякісне. Залоза працювала сама по собі. Але я не мала особливо надії на добре майбутнє. Тепер потрібно відновлюватись, на це впливає вік та затягнутий процес. Але це одне з головних питань із моїм здоров’ям — і ми його вирішили.

Ми дуже задоволені, ставлення лікарів — шикарне. Я стільки прожила, 74 роки, але вперше зустріла таке відношення людей, всього персоналу. Прекрасне, як до рідних. Відмінні умови, хочеться, щоб у всіх була можливість отримати такий сервіс», — розповіла пацієнтка.

Надалі пацієнтці потрібно спостерігатись у ендокринолога та приймати замісну терапію. Надлишку гормонів, які керують організмом, вже не буде. Залишилось дочекатись перемоги!