Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Ін’єкційна ларингопластика: відновлення голосу при парезі гортані. Отоларингологи Дмитро Пилипюк та Аліна Друмова

Є стани, за яких людина перестає впізнавати власний голос. Зокрема, це відбувається внаслідок парезу гортані: слабкий охриплий голос, його втома, низька гучність, нездатність прокашлятись, а також задишка під час ходьби.

Так, парез гортані нерідко виникає після операцій на щитоподібній залозі. Проблема пов’язана з дисфункцією зворотного гортанного нерва після операції. Цей нерв відповідає за рух м’язів гортані та голосових зв’язок, що й дає нам змогу розмовляти.

Валентин стикнувся з парезом гортані саме після операції на щитоподібній залозі. Час, консервативне лікування, значні зусилля на заняттях із фонопедом не принесли бажаного результату та не відновили звичний тембр голосу. Тоді чоловік дізнався про ін’єкційну ларингопластику, котру проводить оториноларинголог Дмитро Миколайович Пилипюк, і звернувся до Odrex.

У сюжеті — результати лікування та історія Валентина, розказана ним самим та лікарями: хірургом-отоларингологом вищої категорії, зовнішнім консультантом Дмитром Пилипюком та отоларингологом, кандидатом медичних наук Аліною Друмовою.

Голосові складки, або зв’язки, розташовані всередині гортані. Вони розкриваються під час вдиху і зближуються, щоби зімкнутись під час ковтання або фонації. У затуленому стані складки вібрують та модулюють потік повітря, що викидається з легенів, завдяки чому формується промова та спів. Внаслідок парезу однієї зі складок, як у нашого пацієнта, під час мовлення втрачається повітря, що проходить через неповністю зімкнуті голосові зв’язки — це і призводить до охриплості голосу.

Така методика, як ін’єкційна ларингопластика, дає змогу усунути недостатність голосових зв’язок та наблизити голосові зв’язки одну до одної. Лікар вводить у товщу голосової зв’язки філер, на кшталт таких, що використовують у косметології та естетичній медицині. Голосова складка пацієнта переміщується до серединної лінії, зменшуючи втрату повітря та у такий спосіб покращуючи симптоми.

Серед препаратів, які використовують у якості філеру — гілауронова кислота, власна жирова тканина пацієнта, або, як у випадку Валентина — гідроксиапатит кальцію. Результати такого лікування чутно практично одразу. Оскільки процедура нетравматична, пацієнт може повертатись додому наступного ж дня.

Операція надає зв’язкам потрібну форму й усуває симптоми втоми, охриплості, повертає тембр та силу. Це суттєво змінює якість життя, адже голос — це те, що безпосередньо стосується однієї з найважливіших тем у людському житті — контактів з іншими.

Ін’єкційна ларингопластика — прогресивна методика, яка, на жаль, ще не здобула широкого розповсюдження в Україні. В Odrex таку операцію проводить лікар Пилипюк, консультує пацієнтів ЛОР Аліна Друмова. Запис на консультацію отоларинголога в Медичному домі Odrex: через мобільний додаток, через форму на сайті  або за номерами: +38 (048) 730–00–30, +38 (096) 380–30–30, +38 (063) 380–30–30, +38 (066) 380–30–30.