В пошуках діагнозу
«Я пам’ятаю тільки, як ми прийшли сюди і як зустріли Олександра Борисовича. Все, далі я вже нічого пригадати не можу», – розповідає Віталій.
Натомість Ірина, дружина Віталія, той день навряд зможе забути.
«Ми прийшли вранці просто без запису. Наше щастя, що на той час була записана вагітна дівчина, і вона запізнилась на свій прийом, тож Олександр Борисович встиг нас прийняти поза чергою. Він, як професіонал, побачив, що ситуація не просто критична, а вкрай критична, тож одразу призначив операцію. А дівчинці, яка запізнилася, я дуже вдячна. Впевнена, що її майбутня дитина буде лікарем і рятуватиме людей, бо принаймні одну людину вона уже врятувала».
Лікарі запідозрили розрив судини із формуванням гематоми, яка здавлювала судини. Це викликало також здавлення нервів – саме тому і виникав біль. Дослідження – аналізи та комп’ютерна томографія – не давали точного розуміння процесу, але усім було ясно, що треба терміново оперувати.
«Ті 10 днів – справжнє катування»
Вже в операційній ми зіткнулися з незвичайною картиною – область підключичної артерії праворуч була розплавлена за рахунок гнійного процесу. «Мені з такою ситуацією у житті не доводилося стикатися», – розповідає судинний хірург Олександр Смірнов.
«Те, що ми побачили інтраопераційно, було для нас певною неочікуваністю. Загалом, діагностика та трактування були дуже непростими», – додає судинний хірург Андрій Лаври.
Виконати реконструкцію, замістити артерію новою, провести шунтування підключичної артерії за тих умов було практично неможливо – і з огляду на стан пацієнта, і з технічних моментів, бо розвивався гнійний процес. Перев’язана артерія мала призвести до того, що кровообіг у руці незворотньо згасне.
«Олександр Борисович попередив, що це «кіт у мішку», операція може тривати пів ночі, чи всю ніч, а може лише годину. Але якщо чесно, я була спокійна – до речі, вперше за 10 днів, протягом яких ми шукали допомогу. На цей раз в мене чомусь була впевненість, що все пройде добре», – продовжує Ірина.
«Ті 10 днів – справжнє катування. Дикі болі через загнивання артерії», – погоджується Віталій.
Коли команда завершила перший етап і була вже готова закінчити операцію, раптово розвинулася масивна кровотеча з початкового відділу підключичної артерії.
«Добре, що це сталося прямо в операційній, а не в післяопераційному періоді в палаті. Оскільки ми були готові, операція продовжилася», – додає лікар.
Відновлення після втручання
Результат операції вражає – за рахунок гілок, що додатково живлять кінцівку, рука зберегла кровопостачання. І, відповідно, чутливість та можливість руху. Зараз Віталій проходить реабілітацію в нашому центрі, щоб відновити функції. І вже має успіхи.
«Рука ще дуже слабка, але вже рухлива, я відчуваю і кисть, і кожен палець. Є перспектива. А я реально з нею вже прощався!», – каже пацієнт.
«Та що там! Ми дізналися, що мінімум могло б не стати руки, а максимум – я навіть вимовляти це не хочу. Ми, мабуть, щасливчики, і янголи-охоронці зберегли Віталія. Ми дуже вдячні всім, хто нам допоміг!», – підтримує Ірина.
В лікуванні Віталія брали участь завідувач відділення Олександр Смірнов, судинні хірурги Андрій Лаври та Сергій Ткачук, асистент хірурга Тігран Григорян та анестезіолог Максим Очеретний.
Записатись на консультацію Олександра Борисовича ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.