Симптоми, які можуть бути ознакою проблем зі слухом:
- Вам часто доводиться перепитувати співрозмовника.
Так, якщо навкруги натовп, шумно, і ви через це не розчули – це нормально. Але якщо такі перепитування перманентні, то варто задуматись. - «Підкручуєте» гучність телевізора, бо звичний звук став некомфортним, доводиться прислухатись.
Непогано мати за звичку запам’ятовувати, на якій гучності вам зазвичай комфортно слухати гаджети. Це допоможе помічати зміни. - Чуєте «дзвін» чи шум у вухах (або в одному).
Це не обов’язково ознака проблем зі слухом – можливо, причина криється в іншому. Але перевіритись треба негайно. - Раптово помітили, що гострота слуху знизилась (або з одного боку, або одразу з двох).
- Не чуєте шепіт з близької відстані.
- Крім того, що знизився слух, турбує головний біль, нудота, запаморочення.
Слух може бути пошкоджений у будь-якому віці: звертайте увагу на те, чи реагує ваша дитина на звернення, адресовані їй. І, звичайно, будьте уважні, якщо маля часто перепитує.
Якщо ви прочитали і хоча б на одному пункті подумали «це про мене», запишіться на консультацію оториноларинголога. Лікар призначить діагностику, щоб виявити корінь проблеми та призначити лікування. Це може бути:
- збір анамнезу,
- візуальний огляд вух, барабанних перетинок,
- оцінка гостроти слуху пацієнта (гучне та шепітне мовлення),
- аудіометричне дослідження,
- імпедансометрія,
- отоакустична емісія,
- компʼютерна томографія.
Пам’ятайте, що слух, на жаль, не відновлюється. Але при своєчасному зверненні до ЛОРа є можливість запобігти серйозних та невідворотних ускладнень.
Записатись на консультацію Ольги Олексіївни ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.