Про нюанси обстеження в ефірі Першого міського телеканалу розповіла лікарка УЗД Багатопрофільної лікарні на Філатова Ольга Волошина.
Як це працює?
Датчик направляє ультразвук, який з різною частотою відбивається від рухливих частинок крові – еритроцитів. Далі він повертається до датчика та інтерпретується ним, після чого виводиться на екран у вигляді шкал. Лікар опрацьовує результати та видає пацієнту висновок.
Які бувають ультразвукові дослідження?
- звичайне УЗД так званий В- режим (визначає будову стінок судин та виявляє атеросклеротичні бляшки),
- доплерографія (визначає напрям та швидкість руху крові),
- дуплексне обстеження (поєднання обох видів дослідження).
Як проходить ультразвукове дослідження судин?
Так само, як і будь-яке інше УЗ-дослідження – лікар обробляє теплим гелем ділянку, яку треба дослідити, та проводить по ній датчиком. Пацієнт при цьому може лежати або стояти, залежно від того, які саме судини обстежуються.
Це абсолютно безболісно. Спеціальної підготовки не треба, за одним лише винятком – якщо це не УЗД судин нирок. Якщо ж лікар призначив перевірити саме їх, то підготуйтесь так само, як на УЗД черевної порожнини: приходьте натщесерце, а якщо маєте схильність до здуття, то напередодні обстеження обмежте продукти що його провокують та випийте препарати для його усунення.
Кому обов’язково треба проходити УЗД судин?
- тим, хто переніс інфаркт або інсульт,
- то має підтверджене атеросклеротичне ураження,
- хто має підвищення рівня холестерину,
- хто переніс операцію з встановлення стента в судини.
Записатись на УЗ-дослідження до Ольги Анатоліївни ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.