Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Критичне мислення, як один з видів боротьби з пандемією

Поширення вірусу COVID-19 в всьому світі супроводжується поширенням і неправдивої інформації. Щоденно до нашої уваги через засоби масової інформації, повідомлення в соціальних мережах, розмови з друзями, колегами та родичами потрапляє велика кількість інформації, яку ми споживаємо, не замислюючись над джерелом її походження.

У попередніх публікаціях ми ознайомили вас з поширеними міфами про коронавірус, про те, як зберегти психічне здоров’я під час карантину, обговорювали питання вакцинації під час пандемії та прості правила боротьби з коронавірусом. Між тим, одним з видів боротьби з пандемією є розвиток критичного мислення, яке допомагає діяти більш раціонально і приймати зважені рішення.

Що ж таке критичне мислення?
Критичне мислення — це процес, який спонукає людини прийняти обгрунтоване і незалежне рішення в тій чи іншій ситуації або стосовно до тієї чи іншої інформації.

Чому важливо розвивати критичне мислення?
Критичне мислення вчить людину ставити багато питань і самостійно шукати на них відповіді. Відповіді на ці питання формують власне ставлення до проблеми і спонукають шукати найраціональніший вихід.

Які переваги критичного мислення?
Люди, які здатні до критичного мислення — інтелектуально незалежні. Вони чесні самі з собою і ними важко маніпулювати. Таке мислення дозволяє ставити правильні запитання, долати сумніви, бачити зв’язки між явищами та вчинками людей, здобувати обґрунтовані судження. Володіючи критичним мисленням, ви можете легко знайти потрібну й важливу інформацію, перевірити її, вивчити усі можливості, оцінити кожен варіант та зробити власний вибір.

За яким алгоритмом працює критичне мислення?

• розуміння проблеми,
• пошук достовірної інформації: наприклад, інформацію про коронавірус слід шукати у ВООЗ, МОЗ України та тих джерелах, що базуються на даних доказової медицини,
• аналіз інформації: наприклад, Odrex наводить рекомендації, виходячи з даних щодо ефективності і безпечності,
• оцінка наявних варіантів і вибір кращого,
• формування та обґрунтування власних поглядів,
• прийняття рішення і дія.

Не соромтесь питань — чим більше питань, тим краще. Вони дозволяють якомога глибше і різнобічно проаналізувати ситуацію. Звертайте увагу не тільки на те, хто, де і коли передав вам інформацію, але й на те, як вона була до вас донесена. Звертайте увагу на репутацію джерела інформації та не довіряйте ЗМІ, які навіть в заголовках матеріалів намагаються залякати свого читача.

Фахівці медичної та наукової галузі намагаються оперативно розвінчувати міфи, пов’язані з коронавірусом, проте ми радимо вам довіряти профільним органам, офіційним джерелам інформації, розвивати критичне мислення та зберігати здоровий глузд.

Поставити ваші питання про COVID-19, та отримати на них доказову відповідь під час прямого ефіру від керівника напрямку сімейної медицини Odrex Наталії Вільнер ви можете в коментарях до цього посту та в особистих повідомленнях наших акаунтів у Facebook, Instagram.