Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

КТ легенів з мінімальним радіаційним навантаженням в Odrex

Відтепер ми маємо можливість проводити ультранизькодозову КТ. Питання опромінення грудної клітини особливо гостро стоїть під час пандемії, і тепер у наших пацієнтів є чудова альтернатива стандартної комп’ютерної томографії.

Променеве навантаження КТ

• Загалом, нормальна доза радіаційного фону для людини — це 3 мілізіверти на рік (від природних джерел іонізуючого випромінювання).
• Дозове навантаження при стандартній КТ органів грудної клітини — 2-4 мЗв.
• А от низькодозова КТ — це всього 0,15-0,3 мЗв.
• Це приблизно стільки ж, як при рентгенівському знімку легенів, однак рентгенівський знімок роблять двічі — в прямій та боковій проекції — тож радіаційне навантаження при рентгенівському дослідженні подвоюється.

Для чого використовують ультранизькодозову КТ?

• Пошук пневмоній. Таке дослідження рекомендовано тим пацієнтам, у яких стоїть конкретне питання про наявність або відсутність пневмонії. І це підтверджує масив наукових статей, опублікованих в контексті пандемії COVID-19.
• Виявлення пухлин. Таке дослідження у багатьох розвинених країнах входить до протоколу скринінгу раку легенів у груп ризику. На сьогоднішній день низькодозова комп’ютерна томографія органів грудної клітки є єдиним доведеним методом діагностики, що дозволяє знизити смертність від раку легенів.

Звичайно, низькодозова КТ має свої обмеження: під час цього дослідження неможливо отримати інформацію про середостіння: оцінити стан серця, судин, наявність лімфатичних вузлів, також ми не отримуємо дані про м’які тканини спини та грудної клітини. Проте ми зможемо підтвердити або виключити пневмонію, а також виявити пухлини.

Кому показане дослідження на низькодозових налаштуваннях?

• пацієнтам до 50 років,
• пацієнтам з нормостенічною статурою (без вираженої надмірної ваги),
• тим, хто хоче підтвердити або виключити пневмонію.

На якому апараті проводиться ультранизькодозова КТ?

Дослідження проводиться на апараті Toshiba Aquilion PRIME. Цей новий комп’ютерний томограф є одним з найпотужніших на півдні України. Пройти КТ-діагностику в Odrex на Розкидайлівський, 69/71 можна зробити щодня і цілодобово, включаючи вихідні дні, за попереднім записом.

Детально про комп’ютерну томографію в Odrex.

Записатись на діагностику можна за номером +38 (048) 730-00-30