Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Лазерні технології в проктології. Консультує проктолог Odrex — Анастасія Зайцева

Лазер в проктології допомагає позбутись від проблеми в кабінеті лікаря, на звичайному прийомі, в перервах між повсякденними справами. Лазер — це ефективний метод, який не потребує ні наркозу, ні госпіталізації.

Оволодівши лазерними технологіями експертного класу, ми не заснували орден джедаїв, а пішли мирним шляхом — і тепер використовуємо лазер у всіх основних хірургічних напрямках. Не виняток — і проктологія. Про те, які проктологічні проблеми можна вирішити за допомогою лазеру, розповідає хірург-проктолог Анастасія Зайцева.

Лазерні методики допомагають позбутись від наступних проктологічних проблем:
• хронічний або гострий геморой,
• анальні тріщини,
• папіломи та кондиломи періанальної області,
• параректальні свищі,
• рубцеві деформації області анусу,
• анальні поліпи,
• періанальні бахромки.

За останні 30 років лазерні процедури та операції міцно вкоренились серед ефективних методів лікування найрізноманітніших захворювань — завдяки тому, що лазерна хірургія мінімально інвазивна, малотравматична та точна. Про це добре знають пацієнти, це підтверджують сотні наукових публікацій про використання лазеру в різних сферах медицини за десятиліття досвіду роботи з таким обладнанням.

Як працює лазер на прикладі лікування геморою

Завдяки своїм фізичним властивостям, лазер має чудову здатність розсічення з мінімальним поширенням енергії на найближчі тканини. Це дуже важливо, наприклад, при лікуванні геморою: процедура проводиться без розтину періанальної шкіри, тому післяопераційний біль менше, ніж при традиційних методах.

Енергія лазеру дозволяє коагулювати (закривати) артерії, що живлять геморой, і, в той самий час, руйнувати патологічну гемороїдальну тканину. Лазерна енергія, на відміну від інших електрохірургічних інструментів, не призводить до утворення опікової поверхні рани, оскільки високоенергетичні лазерні імпульси впливають на тканини дуже короткий час.

Промінь начебто «випаровує рідину» із зони операції. Таким чином, рани після лазерного впливу гояться з меншим набряком ітамінімальною запальною реакцією організму. Так, будь-яка процедура — це в деякому роді травма, але лазер мінімізує поверхню рани, а значить, загоєння проходить швидше, біль менше, косметичний ефект — краще.

Чому ми рекомендуємо використовувати лазер для багатьох проктологічних процедур?

Використання лазерної енергії в проктології, відповідно, має ряд переваг:
• асептичність — одномоментна стерилізація місця впливу лазерної енергією та зниження ризиків проникнення інфекції,
• безконтактність — тканин пацієнта торкається тільки промінь,
• точність — під час маніпуляцій лікар суворо управляє параметрами променю,
• прицільність — немає поширення енергії на навколишні тканини,
• безкровність — у лазера чудові кровоспинні властивості,
• швидкість — як самої процедури, так і термінів відновлення,
• зменшення больових відчуттів — в порівнянні з іншими методиками.

Яким лазером ми проводимо процедуру?

Хірурги-проктологи працюють з багатофункціональною лазерною системою Deka Laser SmartXide2, яка вважається золотим стандартом. Вона використовує СО2 лазер, RF-випромінювання, сканер V2LR та ручні елементи керування променем.

Якщо вас турбують будь-які скарги в області прямої кишки, наявність утворень в області ануса, болю або виділення крові при дефекації, естетичний та гігієнічний дискомфорт, пов’язаний з областю проктології, — це привід звернутись на консультацію до проктолога для діагностики та вибору оптимального методу лікування.

Записатись на консультацію до хірурга-проктолога Анастасії Зайцевої можна за номером +38 (048) 730-00-30, через мобільний додаток або через форму на сайті.