Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Літні отруєння. Як допомогти собі? Дивіться інтерв’ю гастроентеролога Миколи Калініченка

Влітку ризики отруїтись різко підвищуються: навіть якщо термін придатності продукта ще не сплив, він може бути небезпечним через неправильне зберігання. Тож, порада номер один – влітку стежте за цим моментом вдвічі уважніше. Особливо, це стосується риби, м’яса, молочних та молоковмісних продуктів та кондитерських виробів. Найкращий варіант – приготувати та одразу з’їсти. Але якщо такої можливості немає – зберігати в холодильнику, не ігноруючи при цьому правила сусідства.

В інтерв’ю гастроентеролога Миколи Калініченка на 1-му міському телеканалі – все про правила харчової безпеки влітку.

Які симптоми отруєння?

  • блювота,
  • нудота,
  • здуття животу,
  • біль в животі,
  • висока (фебрильна) температура тіла,
  • діарея.

Якщо симптоми не проходять 2-3 дні, або якщо очі виглядають запалими, а на шкірі залишаються білі плями після натискання – негайно викликайте швидку медичну допомогу, тому що це тривожні симптоми, які можуть бути дуже небезпечними для життя людини.

Що можна їсти при отруєнні?

Поки ще є нудота та блювота, варто дотримуватись голодної дієти. Коли стане легше, можна перейти на дієту BRAТT. Це англійська абревіатура допустимих продуктів: банан, відварений на воді рис, запечене яблуко, тост та чай. Але зауважте, дотримуватись її можна буквально кілька днів – це не збалансований раціон. Після – поступово розширювати раціон з використанням “легкої” їжі та відмовитись на деякий час від смаженого, гострого, жирного та “легких” вуглеводів.

Записатись на консультацію Миколи Володимировича ви зможете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.