Вчені вивчають це питання, але поки що немає точних статистичних даних про те, у якої кількості людей, що перехворіли коронавірусною хворобою, симптоми зберігаються на тривалий час. За даними програми COVID Symptom Study, такий стан спостерігається у 1 з 10 людей, які перехворіли коронавірусом.
Що ж за симптоми можуть залишатися після одужання та непокоїти людину, що перенесла COVID-19?
В основному, це втома, загальна слабкість, відчуття задишки, кашель, головний біль та болі у м‘язах, субфебрильна температура протягом двох та більше тижнів після одужання. Багато хто відчуває себе тривожно, у деяких людей можуть з‘явитися депресія, труднощі з мисленням та концентрацією уваги.
У звіті Інституту глобальних змін Тоні Блера зазначено, що COVID впливає більшою мірою на жінок, аніж на чоловіків, а середній вік тих, хто страждає, становить 45 років.
Що ж рекомендують лікарі та вчені, які досліджують питання Long COVID?
Насамперед, заспокоїтись та зрозуміти, що ви — не єдиний, хто потерпає від «залишкових проявів» коронавірусної інфекції, що ці симптоми зрештою мають ліквідуватися, що організму потрібен час на відновлення після хвороби. Ви повинні допомогти йому та подбати про себе.
Міжнародні ресурси рекомендують повноцінне харчування, збагачене вітамінами та поживними нутрієнтами, рясне пиття та емоційний спокій. Плануйте свій розпорядок дня так, щоб не мати фізичної перенапруги, за можливості більше відпочивайте. Справи, що призводять до найбільшої стомлюваності, розподіляйте планомірно, впродовж усього тижня. Необхідно розставити свої пріоритети так, щоб те, що може бути відкладено — було перенесено на інший час.
І пам‘ятайте, якщо ви перенесли COVID — ви вже герой, тож бережіть себе, та ваш організм віддячить більш легким виходом з Long COVID синдрому. А за допомогою у цій нелегкій справі звертайтеся до вашого терапевта або сімейного лікаря.
З Кароліною Володимирівною можна укласти декларацію, для цього ви можете звернутись до відділу продажів за адресою: вул. Розкидайлівська, 69/71. Детальніше про те, як укласти декларацію, читайте на сайті.
Записатись на консультацію до Кароліни Козак ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.