Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Маска, я тебе знаю: які хвороби видають себе за інші, і як це виявити? З Ph-метрією – легко!

Гастроезофагеальний рефлюкс – закидання вмісту шлунку разом з кислотою та травними ферментами в стравохід. Такі закиди можуть бути причиною гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) або ж цілого ряду інших недугів. Як визначити яких саме? На допомогу приходить Ph-метрія – золотий стандарт діагностики, який дозволяє точно визначити діагноз. Як це працює, розповідає хірург-ендоскопіст Віталій Русаков на прикладі історії своєї пацієнтки Людмили Волошиної, яка декілька років безуспішно лікувала біль в шлунку, аж поки не зробила Ph-метрію.

Симптоми рефлюксної хвороби можуть нагадувати симптоми стенокардії, бронхіальної астми, хронічного ларингіту та багато інших хвороб. Втім, для нас визначити винуватця нескладно, бо ми проводимо Ph-метрію. Вона допомагає знайти «корінь зла» захворювання у людей, які безрезультатно лікуються протягом довгого часу. У нас була пацієнтка, яка думала, що у неї езофагіт (запалення слизової стравоходу). Ми їй провели Ph-метрію, виявилося, що у неї стенокардія, тобто хвороба серця, яка «замаскувалась» під гастроентерологічну. Був пацієнт, який довго лікував печію, але датчик показав, що у нього є неврологічна проблема, саме тому його лікування було неефективним.

Оперувати чи не оперувати – ось питання

Також таке дослідження важливе пацієнтам з грижами стравохідного отвору діафрагми. Перший ступінь таких гриж має більшість людей, але вони про це не здогадуються, оперувати їх, само собою, не потрібно. Другий та третій ступені – теж треба прискіпливо вивчати кожен випадок, чи потрібна операція. За сучасними стандартами вважається, що їх можна оперувати, якщо саме Ph-метрією доведено закидання кислоти.

«Протягом 3 років мене турбував шлунок. Діагноз мені встановили – атрофічний гастрит 2-го ступеня. На повторне дослідження вирішила звернутись до гастроентеролога Володимира Васильєва, мені сподобалась його репутація в інтернеті, і я записалась на прийом. Він направив мене на гастроендоскопію. Так я потрапила до Віталія Русакова. Він встановив діагноз – грижа 2-го ступеня, і сказав, що її, можливо, треба буде оперувати, але якщо у мене немає закидання кислотності, то можна обійтись без операції. Він запропонував мені перевірити кислотність.

Мені дуже сподобався грамотний підхід лікаря. Я погодилась. Результат був гарним, виявилося, що мені операція не потрібна. Саме дослідження, звичайно, трохи втомлює, все-таки стороннє тіло. Але коли ти розумієш, що це стосується твого здоров’я, між життям і смертю, я б навіть сказала… Якщо це не зробити, то наслідки можуть бути негативними, доводиться заради всього найкращого боротися», – Людмила Волошина, пацієнтка Віталія Русакова та Володимира Васильєва.

Пацієнтка проходила безліч різних досліджень, багато лікарів змінила, але ефекту не було. Вона була вже налаштована на операцію.

Зробили їй гастроскопію, побачили, що є грижа, але сильних запальних змін у стравоході не було. Вирішили зробити Ph-метрію, бо ми оперуємо пацієнтів, коли це справді показано, і коли ми використали вже всі можливості консервативного лікування.

Найкраща операція та – яку вдалось не робити

Завдяки результатам дослідження ми дійшли висновку, що операція їй не потрібна, достатньо буде медикаментів, які знімають кислотність. Препарати, які вона приймала раніше, не лише не допомагали, але й погіршували ситуацію. Підібрали їй курс лікування, порадили не лягати після їди (прилад нам показав, що вона так робила) і все. Я з нею спілкувався за деякий час, вона була задоволена результатом.

Ph-метрія – своєрідний світлофор, який показує, в якому напрямку рухатись. За кордоном таке дослідження часто проводять, а у нас поки що про нього мало людей знають. Виправляємо!

Записатись на консультацію та діагностику в Медичному домі Odrex ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або у операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.