Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Міфи та правда про підвищений тиск. Коментує сімейна лікарка Олена Арнаут

Підвищений тиск або ж гіпертензія – досить розповсюджена хвороба, яку люди, на жаль, часто ігнорують. А дарма, бо це одна з причин розвитку інсультів, інфарктів, ниркової недостатності і ще цілої низки серйозних ускладнень. Розвіюємо відомі міфи про підвищений тиск разом із сімейною лікаркою Оленою Арнаут і закликаємо бути дбайливими до свого здоров’я.

Міф 1. Підвищений вік у похилому віці – це нормально.

З віком дійсно може незначно підвищуватися тиск через стан судин. Але ключове тут «незначно». Якщо протягом місяця тиск хоча б двічі сягнув 140/90 – є підстави підозрювати гіпертензію (для старших за 80 років ці цифри становлять 150/90).

❕ Гіпертензія у пацієнтів поважного віку успішно лікується. Не варто відкладати консультацію лікаря через упередження про вік.

Міф 2. На гіпертензію хворіють тільки люди старшого віку.

Такий діагноз дійсно частіше виставляють людям похилого віку. Але, на жаль, в молодих пацієнтів, і навіть у дітей, тиск також може підвищуватися до небезпечних позначок.

Міф 3. Для кожного своя норма тиску

Нормальний тиск дорослої людини має бути в межах 90/60 – 140/90. Для осіб старше 80 років – не вище як 150/90.

❕ Якщо вам 50, ваш тиск становить 150/90, і ви при цьому нормально почуваєтесь – вам все одно необхідно звертатися до лікаря. Про це – наступний пункт.

Міф 4. Якщо немає симптомів – немає проблем.

Підвищення тиску може бути причиною головного болю, «мушок» перед очима, запаморочення тощо. Однак не завжди – хвороба може протікати безсимптомно.
«Тихий вбивця» – це якраз про гіпертензію.

Міф 5. Крапельниці раз на рік допомагають нормалізувати тиск.

Універсальних ліків не існує. Тож не варто сподіватися на крапельницю, яка за раз «прочистить судини», «нормалізує тиск» і зробить «детокс». Лікар має зібрати анамнез та провести діагностику, і лише після цього, спираючись на медичні протоколи, виписати лікування. А в протоколах немає пункту про лікування тиску крапельницею.

Міф 6. Харчування ніяк не впливає на тиск.

Ще і як впливає. Дослідження показали, що раціон з підвищеним вмістом солі може викликати виникнення гіпертензії. Норма щоденного споживання солі – від 3 до 5 грамів.

Записатись на консультацію Олени Володимирівни ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.