Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Мінус 45 кг і плюс повноцінне життя. Історія пацієнта після баріатрії

«В мене почали боліти суглоби, стало важко ходити. Я з цим пішов до лікаря, але той мені сказав, що проблема у надмірній вазі. Я сів на дієту, пішов у зал. Три роки займався, скинув до 90 кг, але не надовго – вага різко повернулась назад», – згадує Анатолій. Сьогодні в нього планова консультація після 1,5 року від операції.

В момент, коли вага чоловіка знову досягла позначки 121,6 кг, що на «медичній мові» означає морбідне ожиріння 3 ступеня, він прийняв рішення діяти кардинально. На думку спала історія знайомої – вона зробила баріатричну операцію та досягла стійкого результату. Анатолія ця історія дуже вдохновила та змотивувала на рішучий крок.

Так чоловік опинився в Odrex на прийомі у баріатричного хірурга Віталія Русакова. Після консультацій вузьких спеціалістів та діагностики – а хірург має переконатися, що пацієнт не має протипоказань до втручання – призначили день Х.

«Операції я не боявся – в мене тоді була така депресія, що було вже все одно. Усвідомлення, що це серйозне втручання, прийшло після – тільки тоді задумався, а може, треба було інакше… Але пройшло 1,5 року, і я зовсім не шкодую – я дуже задоволений результатом. І що головне, в мене змінилось життя – раніше я не надто любив ходити, мучила задишка. А зараз – прогулятися, пройтися – улюблена справа. І морально набагато легше, якщо чесно».

Завдяки лікуванню та зміні образу життя вага Анатолія за 1,5 року знизилась на 45 кг. Однак операція позбавила не лише від непотрібних кілограмів, але й від інсулінорезистентності, болю в колінах та хребті, нічного апное (всі ці захворювання – неодмінні супутники ожиріння).

Що таке баріатрична операція?

Анатолію виконали лапароскопічну рукавну резекцію шлунка. Під час такого втручання хірург видаляє дві треті шлунка, і орган стає схожим на тонку трубку. «Під ніж» потрапляє саме та частина, яка продукує найбільше греліну – гормону голоду. Тож все просто – почуття голоду знижується, а ситість настає швидше. Шрами після такої операції мізерні – хірург не робить великих розрізів, а тільки кілька проколів.

Звісно, лапароскопічна рукавна резекція – лише один з методів баріатрії. В її арсеналі ще шунтуючі втручання, в яких зовсім інший механізм дії. Крім зменшення шлунку, лікар проводить реконструкцію тонкого кишківника, чим обмежує всмоктування їжі. Який саме метод підійде конкретному пацієнту, вирішують тільки після детального обстеження та консультацій – тут головні ролі грають початкова вага і стан здоров’я.

А що після?

Остаточний результат лікування можна помітити лише за рік-півтора. Саме завдяки поступовому схудненню організм не отримує стрес і не повертає втрачені кілограми так, як це часто відбувається при екстремальній втраті вазі під час монодієти, наприклад.

Але баріатрія – не панацея від ожиріння, на жаль. Стовідсотковий успіх надає тільки комбінація операції, здорового харчування та фізичної активності. Неабияк важливими є регулярні післяопераційні обстеження, зазвичай, це за 10 днів, за місяць, за 3 місяці, за пів року та за рік. Контроль потрібний для корекції раціону, відстежування змін в організмі та попередженні ускладнень.

Результати Анатолія зумовлені якраз тим, що хірург правильно підібрав метод операції, а пацієнт поставився з відповідальністю до виконання рекомендацій. Зараз він активно займається спортом та контролює харчування. До того ж, регулярно тримає зв’язок з лікарем.

«Я дуже задоволений лікуванням. До речі, тепер по всіх питаннях звертаюсь саме в Odrex».