Що це за отит, і чому він зовнішній?
Отит — це запальне захворювання, залежно від зони запалення він буває зовнішнім, середнім та внутрішнім. Ми безпосередньо говоримо про зовнішній отит — той, який вражає шкіру зовнішнього слухового проходу.
У всіх випадках отиту захворювання викликане інфекцією. Загалом у зовнішньому слуховому проході є сірчані залози, які продукують сірку, вона ж є захисним бар’єром від попадання інфекції в шкіру слухового проходу. Тому варто відзначити, що запалення розвивається за наявності певних факторів: травми, раннє перенесені ГРВІ, грип, переохолодження, перепади температури, хвороби ЛОР-органів.
Чи болить отит та як його лікувати?
Отит і справді болить. Крім болю у вушній раковині часті симптоми:
● виділення з вуха,
● зниження гостроти слуху,
● біль при дотиках до вушної раковини,
● підвищення температури тіла.
Загострення зовнішнього отиту зазвичай відзначається частіше в літній період і, здебільшого, пов’язані з підвищеною вологістю навколишнього середовища, спекою і купанням.
Для лікування варто віднайти причину інфекції та призупинити її розповсюдження. У нормі слуховий апарат очищається самостійно, тому потрібно надати йому умови за яких процес розпочнеться. Для початку проводять очищення та промивання слухового проходу та призначають вушні краплі. За динамікою лікування змінюється призначення.
Пацієнтам із зовнішнім отитом варто подбати, аби у вухо не потрапляла вода, особливо з неочищених водойм. Люди, які вже відзначили свою схильність до запалення, мають дотримуватись цієї застороги завжди.
А при сильних набряках вушного каналу утримуйтесь від вставлення у вухо навушників чи беруш. В цей час краще вухо не чіпати взагалі — будь-які предмети викликатимуть біль та дискомфорт.
Записатись на консультацію отолоринголога в Odrex ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30. Юлія Павлівна приймає пацієнтів у Поліклініці усієї сім’ї в Райдужному.