Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Mommy makeover: відновлення матусь після пологів. Консультує пластичний хірург, хірург-онколог, мамолог Володимир Сажієнко

Один зі світових трендів сучасної пластичної хірургії – мommy makeover – явище унікальне. Воно дарує можливість комбінувати операції на різних частинах тіла так, аби наблизити фігуру після пологів до ідеалу за кілька сеансів.

Про відновлення матусь після пологів в нашому новому матеріалі консультує пластичний хірург, хірург-онколог, мамолог — Володимир Сажієнко.

Рейтинг небажаних змін

Звісно, усе, що відбувається в організмі майбутньої мами, так чи інакше підпорядковане виконанню великої місії. Утім, після пологів декотрі зміни не минають, а починають засмучувати й стосуються зазвичай:

«Жаб’ячого черевця». Так експерти називають круглий, відвислий животик з окресленими боками. Зміни відбуваються за рахунок розходження м’язового корсета – діастазу прямих м’язів, що у свою чергу трапляється через збільшення матки, особливо при вагітності двійнею чи вузькому тазі. Також серед можливих причин – формування пупкової або черевної гриж, поява надлишку провислої шкіри, зайвий жировий прошарок на талії та рубцеві деформації після кесарева розтину.

Обвисання грудей. Як тільки припиняється вироблення молока, молочні залози, природно, зменшуються в об’ємі, а також здебільшого втрачають форму та еластичність. Поява розтягнень та зміна форми ореоли піддають жару у вогонь переживань.
Округлення фігури. Дається взнаки відкладення жирових запасів у ділянці попереку, стегон, спини.

Неприємностей інтимного характеру. У статевій сфері післяпологові зміни можуть проявлятися не тільки естетичними негараздами, а й дошкуляти запаленнями, кольпітами та незручностями в інтимному житті. Серед головних проблем: надмірне збільшення малих та атрофія великих статевих губ, розтягнення м’язів тазового дна, рубцева деформація промежини після розривів чи епізіотомії (розрізання), нетримання сечі при кашлю чи фізичних навантаженнях.

Пошук комплексного рішення

Для ліквідації небажаних змін після пологів пластичні хірурги використовують спеціальний термін – Mommy makeover. Буквально – «зміна іміджу для мами». Втім, очевидно, що йдеться про відновлення матусь, яке включає цілу низку пластичних операцій, що поєднуються між собою і за один-два підходи допомагають впоратися з усіма можливими проблемами: від провисання грудей та розтягнення прямих м’язів живота до боротьби із зайвим жиром та нетриманням сечі.

Перелік покращень чималий, тож розберемося, як пластичні хірурги збираються виконувати свої обіцянки.

Пружні груди. Аби підтягнути молочні залози, використовується операція під назвою мастопексія. Результат буде довготривалий та стабільний, щоправда, за умови відсутності коливань ваги. Часто підтяжку поєднують з корекцією контурів та об’єму грудей за допомогою трансплантації власної жирової тканини – ліпофілінгу, якщо втрата об’єму становить менше одного розміру. Якщо ж більше, використовуються сучасні безпечні силіконові імплантати. Тоді вже мова про мамопластику. До речі, імплантати не заважають грудному вигодовуванню, втім, за їх наявності потрібне спостереження пластичного хірурга та мамолога увесь період годування. В ідеалі це має бути один фахівець.
Коли? Планувати будь-які дії з грудьми варто не раніше ніж через 6 місяців з моменту останнього годування малюка.

Плаский живіт. Отримати омріяну талію допоможе як традиційна абдомінопластика з перенесенням пупка, так і мініабдомінопластика. Як саме оперувати проблемний живіт, вирішується після обстеження і докладного обговорення усіх ризиків та переваг конкретної техніки.
Коли? Сучасна тенденція – вирішувати проблему відразу після кесарева розтину. Ця безпечна концепція отримала назву beauty-пологи.

Ідеальні форми. Основна методика з відновлення контурів тіла – 3D ліпомоделювання. Мається на увазі такий різновид ліпосакції, коли жир забирають з місць, де його забагато, й пересаджують туди, де спостерігається дефіцит об’єму, скажімо, у груди, сідниці, великі статеві губи.
Коли? У більшості випадків до відновлення контурів тіла вдаються через 12 місяців після пологів.

Інтимна сфера. Раз і назавжди позбутися післяпологового збільшення малих статевих губ допоможе редукційна лябіопластика. З атрофією великих статевих губ впорається ліполіфтинг чи введення препаратів гіалуронової кислоти. Усе, що пов’язане з розривом чи розрізанням промежини, піддається корекції під час вагінопластики. А підтяжка лобка та фасціальних структур при пластиці живота дозволить подолати початкові прояви нетримання сечі.
Коли? Не раніше, ніж через 2-3 місяці після пологів.

Mommy makeover: дозвіл чи заборона

Як і будь-яке хірургічне втручання, післяпологова пластика має свої табу та застереження.
Тож не варто вдаватися до операцій, якщо:

  • Пацієнт націлений на нереальний або неприродний результат. Скажімо, є запит на груди 8-го розміру чи плаский живіт без жодного рубця.
  • Відсутнє порозуміння між пацієнтом та хірургом.
  • За наявності хвороб, які можуть погіршити результат операції чи спровокувати ускладнення й пов’язані з серцем, печінкою, нирками, порушенням згортання крові, імунодефіцитними станами.

Фактори ризику щодо розвитку післяопераційних ускладнень:

  • Паління
  • Цукровий діабет
  • Ожиріння
  • Гіпертонічна хвороба

Про що спитати?

Перед тим, як зважитися на оперативні втручання, варто поговорити з хірургом тет-а-тет та довідатися:

  • яким буде остаточний результат усіх операцій?
  • які обстеження треба пройти перед хірургічними маніпуляціями?
  • які ускладнення можливі після того чи іншого різновиду операцій?
  • де будуть рубці та що робити, коли вони матимуть неестетичний вигляд?

Від 1 до 3 місяців триватиме реабілітація після комплексу Mommy makeover залежно від низки чинників: об’єму та поєднання операцій, реакції організму, проявів хронічних захворювань, відповідальності пацієнта та досвідченості лікаря.

Записатись на консультацію Володимира Сажієнко ви можете через мобільний додаток, форму на сайті, або за номерами: +38(048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.