Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Набряк ніг. Чому не варто ігнорувати симптоми лімфедеми? Консультує судинний хірург Андрій Лаври

Іноді набряклість – не просто «побічний ефект літа», а передвісник лімфедеми, тобто захворювання лімфатичної системи. Через вади у лімфатичних судинах та вузлах відбувається затримка рідини, через що, власне, і з’являється набряк. Найчастіше прояви лімфедеми спостерігаються в ногах, але насправді хвороба може розвинутись в будь-якій частині тіла. Найголовніше про захворювання розповідає судинний хірург Андрій Лаври.

Лімфедема може проявлятися по-різному, але зазвичай пацієнти скаржаться на набряк м’яких тканин, який прогресує з часом. Серед інших симптомів виділяють такі:

  • ниючі та тяжкі відчуття в області набряку,
  • стягнутість та потовщення шкіри,
  • труднощі з ходьбою.

Зазвичай стан погіршується в період перед менструацією, під час спеки та після важкого дня «на ногах».

Але лімфедема – не просто тимчасова набряклість. Ігнорування цієї хвороби може призводити до серйозних ускладнень: це і інфікування шкіри, поява виразок або навіть розвиток лімфангіосаркоми.

Важливими є раннє виявлення та раннє лікування, яке може включати масаж, компресійні вироби, ліки, фізіотерапію та фізичну активність. При лімфостазі важливо сприяти нормальному руху лімфи в кінцівках знизу вгору.

Важливо! Лімфедему варто відрізняти від лімфатичного набряку, який може бути тимчасовим симптомом при інших захворюваннях. Саме тому при перших симптомах треба звернутися до судинного хірурга, щоб почати терапію якнайшвидше.

Записатись на консультацію Андрія Андрійовича в багатопрофільному центрі на Розкидайлівській, а також в Поліклініках в Южному та Чорноморську ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номерами: +38 (048) 730–00–30, +38 (096) 380–30–30, +38 (063) 380–30–30, +38 (066) 380–30–30.