Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Не можете заснути? Слухайте поради щодо сну від терапевтки Еліни Гонтаренко

Через стреси виникає безсоння, а через відсутність сну – стрес. Це замкнене коло, в якому опиняється людина, сприяє низці збоїв в організмі. Про те, як його розірвати та повернути собі здоровий сон, терапевтка Еліна Гонтаренко розповіла в ефірі Першого міського телеканану.

Порушення сну може серйозно впливати на стан здоров’я. Гостре недосипання, тобто те, яке триває протягом декількох днів, викликає когнітивні порушення: зниження уваги, мислення, труднощі з виконанням рутинних справ. Хронічне недосипання підвищує ризик розвитку серцево-судинних хвороб, ожиріння, порушення метаболізму, проблем з увагою тощо.

Якщо не виспались, то «доспати» вдень – не найкраще рішення. Денний сон, який триває довше, ніж 5 годин, може негативно відобразитись на здоров’ї. Оптимальний варіант, якщо не виспались вночі – поспати вдень протягом 15 хвилин.

Важливо регулярно дотримуватись гігієни сну:

  • лягати й прокидатись в один і той самий час,
  • вимикати ґаджети за 30-40 хвилин перед тим, як лягти спати,
  • відчиняти вікна для провітрювання за пів години до сну,
  • дотримуватись температурного режиму – в кімнаті має бути трохи прохолодно, тоді під теплою ковдрою буде легко заснути,
  • спати в темноті.

На чому спимо – теж важливо. Має бути зручно та тепло. Щодо подушки варто порадитись із своїм сімейним лікарем – комусь можна спати на рівній поверхні, а комусь для здоров’я хребта необхідно, щоб голова була трохи піднята.

До переходу на зимовий та літній час краще організм готувати заздалегідь, щоб різка зміна режиму не стала для нього стресом.

Якщо відчуваєте проблеми зі сном, не поспішайте пити снодійне – це тимчасове рішення, яке не позбавить проблеми. Краще проконсультуйтесь з лікарем.

Записатись на консультацію Еліни Олександрівни можна через форму на сайті https://odrex.ua/ua/specialists/gontarenko-elina-aleksandrovna/, за допомогою мобільного додатку https://odrex.ua/ua/app/ або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.