Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Нейрохірургічні операції: інтерв’ю Владислава Свєтлицького на Першому міському

Над хірургічним лікуванням пацієнтів, які мають патології мозку та хребта, працює не лише нейрохірург, а ціла команда фахівців: анестезіолог, асистент хірурга, рентгенолог, операційна сестра та медсестри. Якщо робота злагоджена, то операція для пацієнта є безпечною.

Про нюанси хірургії головного мозку та хребта в ефірі Першого міського телеканалу розповів нейрохірург Владислав Свєтлицький.

Найбільший страх пацієнтів, яким рекомендована операція з приводу грижі в поперековому відділі – параліч внаслідок операції. Але за словами Владислава Петровича, навіть якщо хірург проведе втручання досить недбало, такий сценарій майже неможливий.

Які ризики дійсно існують?

  • Якщо грижа протягом довгого часу тиснула на нерв, вони переплетені, і нейрохірургу доводиться їх роз’єднувати, може бути пошкоджено оболонку нерва.
  • Якщо була тривала компресія на нерв, то функція нерву навіть після хірургії може бути дещо слабшою.

Але навіть за таких умов операція не призведе до паралічу.

Трепанація. Слово страшне, а процес – ні

Сама трепанація займає близько 5 хвилин. Пацієнт не відчуває болю, адже перебуває під наркозом, так само не відчуває його після. Увесь процес операції відбувається під мікроскопом, тобто «робоче поле» дуже деталізоване.

Втім, деякі операції зручніше робити без трепанації черепа, а через ніс. Єдина неприємність, з якою стикнеться пацієнт після такої хірургії – закладеність носа протягом тижня. В Медичному домі такі втручання Владислав Свєтлицький проводить в команді з оториноларингологом Дмитром Пилипюком.

Реабілітація. Як повернути важливі функції?

На жаль, не всіх пацієнтів можна повністю реабілітувати. Але найчастіше регулярні заняття дають результат. Іноді частковий, іноді – стовідсотковий. В Медичному домі віднедавна працює відділення реабілітації, в якому допомагають відновитись після складних втручань.

Записатись на консультацію Владислава Петровича ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.