Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Педіатр Мар’яна Почтар про особливості захворювань ШКТ, функціональну диспепсію у діток

Здоров’ю діток наразі завдають шкоди стрес, порушення сну, переїзди, і навіть дистанційне навчання. Серед систем, які страждають найбільше, — травний тракт. Про особливості захворювань ШКТ, функціональну диспепсію, лікування в стаціонарі та, найголовніше, про те, як їх попередити, розповідає педіатр, виконувачка обов’язків завідувача дитячого стаціонару Мар’яна Анатоліївна Почтар.

Захворювання шлунково-кишкового тракту в дітей в умовах воєнного стану

Дитинство мільйонів маленьких українців, на жаль, вразила війна, але попри випробування, медичний супровід дитини — одне з найголовніших наших завдань.

Біль у животі, нудота та блювання, діарея та метеоризм, млявість, підвищення температури тіла — головні ознаки гострих захворювань ШКТ у дітей, які знайомі, мабуть, усім батькам. У нових реаліях нерідко утруднені основні методи запобігання таких гострих станів:

  • профілактика: уважно вивчати маркування, перевіряти терміни придатності до споживання харчових продуктів,
  • дотримання правил особистої гігієни — миття рук перед кожним прийманням їжі.

Звернутись до лікаря варто в разі перших симптомів захворювання, аби уникнути розвитку дегідратаційного синдрому в дитини — простими словами, зневоднення.

Перша й головна мета — це відновити водний баланс дитячого організму. Малюку необхідно давати сольовий розчин, компот із сухофруктів, чай. При збереженні скарг понад двох дiб, дитині показана госпіталізація до стаціонару для запобігання розвитку синдрому дегідратації, порушень водно-електролітного балансу.

Функціональна диспепсія на тлi дистанційного навчання, та як запобігти її розвитку

Функціональна диспепсія (ФД) є однією з найпоширеніших форм функціональних гастроінтестинальних розладів дитячого віку. Ключовими компонентами ФД вважають: порушення моторики шлунку, хронічний стрес, генетичну схильність.

Розвитку захворювання сприяють різноманітні чинники:

  • тривожність, порушення сну, депресія — головні складники стресу, які дитячий організм може відчувати під час вимушеного переїзду, зміни школи, сімейних обставин.
  • зміна режиму приймання їжі та гіподинамія — одні з проблем довготривалого дистанційного навчання, які ведуть до виникнення диспепсії.

Проявами функціональної диспепсії є:

  • періодична нудота,
  • здуття живота,
  • одно- або дворазова блювота,
  • біль у животі,
  • закрепи.

Ці прояви не супроводжуються підвищенням температури тіла.

Батькам необхідно звернутись до педіатра або сімейного лікаря для проведення лабораторних (ЗАК, загальний білок, AlAt, AsAt, L-амілаза, глюкоза, копрограма) та інструментальних (УЗД органів черевної порожнини) досліджень та визначення подальшої тактики.

Дітям із ФД рекомендується часте приймання невеликих порцій їжі, зниження споживання жирів, виключення жирної, смаженої їжі й газованих напоїв, рухова активність до трьох годин для дітей раннього віку, 3–4 години — для дітей молодшого дошкільного віку та 4–5 годин — для дітей старшого віку, а також піклування батьками про психологічний стан малюків.

Лікування захворювань шлунково-кишкового тракту в дитячому стаціонарі «Одрік»

При тяжкому перебігу хвороби, коли немає можливості допомогти дитині амбулаторно, необхідна госпіталізація до стаціонару. Стаціонарне лікування дітей має свої особливості та складності, з якими медичний персонал педіатричного відділення «Одрік» відмінно справляється навіть у період тяжкого стану в країні, адже нашою основною метою завжди є здорове майбутнє.

Мар’яна Анатоліївна Почтар лікує діток в умовах стаціонару. До дитячого відділення «‎Одрік» шпиталізують як за самозверненням, так і через приймальне відділення на Розкидайлівський, 69/71. Можна звернутись самостійно, можна — через будь-яку швидку допомогу. Викликати Швидку Odrex можна за мобільним номером 9000 за телефоном: +38 (048) 752–9000.

Наш контакт-центр: +38 (048) 730–00–30, +38 (096) 380–30–30, +38 (063) 380–30–30, +38 (066) 380–30–30.