Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Порушення сну та карантин: консультує Валентина Яджина

Поширення COVID-19 без сумніву впливає на життя кожної людини, а карантин порушує звичний ритм життя та впливає на фізичний та психологічний стан. Страх перед невизначеністю, стрес, порушення режиму дня часто призводять до безсоння чи надмірної сонливості. Порушення сну, в свою чергу, негативно впливають на імунну систему.

Основні симптоми порушень режиму дня — важко заснути, часто прокидаєтесь, не можете заснути повторно, вранці не відчуваєте бадьорості. Вдень заважають зосередитися співмешканці, і ви починаєте працювати ночами. Це призводить до рваного сну в денний час, а світло і дратівливі звуки впливають на якість сну. Ввечері постійно переглядаєте новини, екран смартфону налаштовує нервову систему до того, що ніч ще не настала — і погано впливає на нічний сон.

Які шляхи боротьби з порушеннями сну пропонують спеціалісти?

  • Спробуйте налагодити режим. Зрозуміло, що зробити це не так просто, але спробуйте сформулювати та дотримуватися простих правил власного режиму. Можна розпочати хоча б з того щоб лягати спати не пізніше 22:00.
  • Більше рухайтесь. Відсутність фізичного навантаження і прогулянок не дає нормально витратити енергію, і тіло просто не втомлюється достатньою мірою. Не обов’язково зберігати розміри фізичних навантажень на колишньому рівні, важливо займатися регулярно, але не перед самим сном. Головна мета — розвантажити психіку, розім’яти тіло та трохи втомитися для покращення сну.
  • Вигадайте вправи для розслаблення. Дуже важливо під час карантину вміти відпочити. Залиште соціальні мережі для позитивного спілкування, а не в якості джерела новин 24/7. Залиште телефон, ноутбук, планшет, комп’ютер в іншій кімнаті та відпочиньте. Послухайте музику, зробить маску для обличчя або просто полежте з закритими очима в тиші.
  • Стежте за вживанням кофеїну та алкоголю. Алкоголь послаблює імунітет, викликає виникнення хронічних захворювань та порушення роботи серцево-судинної системи. Кофеїн у поєднанні зі стресом спонукає перепади настрою і безсоння, погіршує травлення і харчування, обмежує циркуляцію крові в мозку, підвищує кров’яний тиск, а також прискорює частоту серцевих скорочень.
  • Зверніться до лікаря за фармакологічною допомогою. Одним з методів боротьби зі стресом є вживання фармакологічних препаратів. Але слід пам’ятати, що перед вживанням будь-яких препаратів слід проконсультуватися з лікарем. Зараз це можливо зробити не виходячи з дому. Ви можете записатися на онлайн прийом до лікаря Медичного дому Odrex і проконсультуватися по всім питанням, які вас турбують. Не треба прописувати самостійно собі снодійні ліки, так як вони не позбавлять вас безсоння. За вирішенням цього питання краще звернутися до спеціалістів.

І наостанок, пам’ятайте, що карантин — це тимчасова міра, яка скоро закінчиться. Життя набуде звичайного ритму, повернуться прогулянки, заняття спортом, близькі розійдуться по школах і офісах, а режим сну повернеться. Не робіть з безсоння катастрофи — краще тримайте біля ліжка цікаву книгу.

Записатись на консультацію до сімейного лікаря Валентини Яджини ви можете за телефоном +38 (048) 730-00-30 або через форму на сайті.