Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Проблеми зі шлунком, стрес та застілля: дивіться інтерв’ю лікарів Odrex на 7 каналі

Хронічний стрес, який українці вимушені переживати, призводить до різних збоїв в організмі, й шлунково-кишковий тракт тут не виняток.

Команду лікарів – керівника ендоскопічного напрямку Костянтина Науменка, хірурга та ендоскопіста Івана Бескровного та гастроентеролога Миколу Калініченка запросили на ефір 7 каналу і розпитали про те, як підтримувати здоров’я тракту в цей складний час, а також як не додати проблем шлунку та кишківнику під час новорічного застілля. Окрема увага — профілактичним скринінгам раку шлунку та кишківника.

Безпечний новорічний стіл

Чули лайфхак, що якщо з’їсти шматочок масла перед застіллям, то шлунок боліти не буде через переїдання? Так от, він не працює. Натомість ділимось дієвими порадами, які реально допомагають не перевантажити шлунок.

  • Відмовтесь від магазинного майонезу. Приготуйте його вдома або замініть грецьким йогуртом чи сметаною – смак салату від такої заправки не програє, а шлунку буде суттєво легше.
  • Не смажте, а запікайте. Така їжа набагато легша.
  • Дотримуйтесь правила «золотої тарілки» – половину тарілки мають займати овочеві страви, одну чверть – білкові страви, і ще одну – вуглеводи, на честь свята можете наповнити цю частину чимось «забороненим» в звичайні дні.
  • Не зловживайте алкоголем. Намагайтесь не змішувати різні його види.
  • Не голодуйте перед застіллям! Поснідайте і пообідайте, як зазвичай це робите.
  • Надавайте перевагу фруктовим десертам, кремові важкі для шлунку.

Звичайно, у свята хочеться смачненького, але пам’ятайте, що свято – це про емоції, а не про їжу. Будьте обережні, адже переїдання та важкі продукти сприяють загостренню хронічних захворювань. Наприклад, про себе може дати знати жовчнокам’яна хвороба і зіпсувати вам новорічний настрій потребою їхати в стаціонар.

І нагадуємо, що про здоров’я варто піклуватися завжди, а не лише тоді, коли з’являються симптоми хвороби.

Обов’язковими з боку ШКТ є два скринінгові ендоскопічні дослідження:

  • колоноскопія – варто починати обстеження з 45 років,
  • гастроскопія – варто починати з 50 років.

Це за умови, що нічого не турбує. Якщо ж є проблеми, звертатися до лікаря варто негайно. Раніше зазначених термінів треба починати дослідження, якщо є родичі першої лінії, які хворіли на рак шлунку або кишечника. Обидві процедури можна провести під седацією.

Записатись на консультацію або діагностику в Медичний дім Odrex можна через форму на сайті, за допомогою мобільного додатку або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30