Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Роль анестезіолога в оперативних втручаннях. Інтерв’ю Ігоря Йовенко на Першому міському

Думаєте, анестезіолог робить укол пацієнту і йде пити каву, поки працюють хірурги? Аж ніяк! Про те, яку роль має анестезіолог в оперативних втручаннях, та що саме відображається на його моніторах, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Ігор Йовенко розповів в ефірі Першого міського.

Анестезіолог стежить за безпекою пацієнта під час оперативних втручань. В зоні його відповідальності – контроль за якісним функціонуванням організму людини: дихання, робота серцево-судинної системи, якість знеболення, рівень глибини сну, температура тіла — лиш частина того, про що дбає анестезіолог.

Саме ці показники анестезіолог щосекунди спостерігає на моніторах, поки хірурги роблять свою справу. Боятись анестезії не варто. Ось відповіді на декілька питань, які могли вам не давати спокою і змушувати вважати наркоз небезпечним:

  • А якщо я прокинусь під час операції?

Це неможливо, якщо з вами працює фахівець. Сучасні технології дозволяють відстежувати глибину сну і коригувати її.

  • Чи може організм не перенести анестезію?

Вид анестезії підбирається індивідуально з урахуванням віку та стану здоров’я. Сучасна анестезія не несе надважкого навантаження на людину – тож ні, варіант, що пацієнт не переживе операцію через наркоз, не розглядається.

  • Епідуральна анестезія може пошкодити спинний мозок?

Анестетики не пошкоджують ані спинний мозок, ані нерви.

Детальніше про відділення анестезіології можна прочитати тут.

Нагадуємо вам, що невідкладну допомогу ми надаємо цілодобово. Приймальне відділення на Розкидайлівський, 69/71 приймає по самозверненню або через будь-яку швидку допомогу. Викликати Швидку Odrex можна за коротким номером 9000 з будь-якого мобільного оператора або за номером +38 (048) 752-9000. Записатись на плановий прийом лікаря можна через форму на сайті, за допомогою мобільного додатку або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.