Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Розширена діагностика алергії: алергопроби європейського типу та індивідуальний підхід

Алергія — підвищена чутливість організму до будь-якої речовини, в деяких випадках вона може бути легкою та не викликає серйозних проблем, але є випадки, коли вона впливає на якість життя або заважає в професійній діяльності. Про професійну алергію та використання європейської панелі S-1000 для її діагностики розповів алерголог Медичного дому Odrex — Вадим Коцаренко.

Індивідуальний підхід до проблем пацієнта

Прояви алергії настільки різноманітні, що ви можете контактувати з алергеном щоденно та не розуміти причину поганого самопочуття чи певного дискомфорту. Перший крок до вирішення проблем, яка вам можуть здаватись й незначними, це консультація у алерголога. Зібравши історію захворювання, лікар визначить яка саме діагностика буде більш інформативна у вашому випадку. І якщо буде доцільно, проводять ПАТЧ-тестування. Для такої діагностики ми використовуємо:

  • базову європейську панель S-1000,
  • панель імплантів,
  • стоматологічну панель,
  • акрилову панель,
  • сонцезахисну панель,
  • перукарську панель,
  • косметичну панель.

Перевагою цієї діагностики є те, що лікар замовляє індивідуальну пластину з різним набором гаптенів — речовин, які викликають імунні реакцію та зумовлюють алергічну реакцію. Після нанесення патч-системи протягом 48 годин гаптени трансформуються в повні алергени, зв’язуючись з білком епідермісу. За наявності реакції на будь-який алерген в місці аплікації гаптена виникає реакція гіперчутливості уповільненого типу — класичний алергічний контактний дерматит. Надалі справа за розшифруванням результатів спеціалістом.

Важливо: за 5-7 днів до проведення тесту потрібно припинити прийом протиалергічних препаратів. Інакше результат буде спотворений.

Кому потрібна така діагностика

Знати свого ворога в обличчя потрібно широкому колу людей. Але в першу чергу застерегти себе краще тим, хто працює з різноманітними хімікатами. Наприклад, будівельникам, парфумерам, манікюрникам, перукарям, візажистам, людям, які працюють з автомобілями та багато інших. До цієї ж групи входять ті, хто стикається зі стоматологічними матеріалами, а саме пломбами, імплантами чи капами, та протезами для зубів чи суглобів. Це необхідно як лікарям, так і пацієнтам.

Зазвичай люди у цих професіях працюють роками з хімічними матеріалами, які викликають у них алергію. А проста заміна фарби, матеріалу чи сплаву може допомогти надалі залишатися в улюбленій професії, без неприємних симптомів.

Записатись на консультацію до алерголога ви можете за номером +38 (048) 730-00-30 або за формою на сайті.